banner
Oferty abonamentowe bez telefonu
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Przedstawienie ofert komórkowych w sposób graficzny

Materiał archiwalny z 2015 r

Koniec z zawiłymi ofertami operatorów komórkowych

Koniec z łamaniem głowy i zastanawianiem się, która oferta będzie dla nas najlepsza. Proponujemy nowy prosty sposób przedstawienia ofert komórkowych. Jest to propozycja naszego serwisu Super-sim.pl , która polega na obrazkowej formie prezentacji ofert. Informacja w formie obrazów jest znacznie łatwiej przyswajalna niż sam tekst. Ponadto forma taka jest łatwiejsza do prezentacji w tabletach i smarfonach. Mamy nadzieję, że nasza propozycja będzie pomocna i zyska Państwa akceptację.

Przykład prezentacji graficznej rankingu ofert abonamentowych  ,,tylko sim" dla klienta indywidualnego

Objaśnienia pojawią się po nakierowaniu kursora myszki na odpowiedni blok usług w ofercie nju mobile.

Z przedstawionego wyżej rysunku możemy stworzyć kilkadziesiąt rożnych ofert na zasadzie łączenia i rozłączania opcji reprezentowanych przez bloki graficzne.

Rozpowszechnienie się w ostatnim czasie ofert typu no limit zmniejszyło liczbę kombinacji w ramach jednej promocji co umożliwiło łatwiejszą prezentacje graficzną. Jeżeli nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych osiągalne są już w abonamencie za 19 zł to raczej nie ma sensu zajmować się ofertami z ograniczonymi pakietami minut.

Przyjęte uproszczenia

Aby uzyskać pewna przejrzystość w porównywaniu ofert musimy pominąć ceny niektórych mniej znaczących usług jaki i niektóre mało znaczące szczegóły w ofertach. I tak nie będziemy prezentować i porównywać cen MMS-ów ponieważ usługa ta ma obecnie mniejsze znaczenie i jest wypierana przez pocztę e-mail. Również, w celu wizualnego uproszczenia, nie wszystkie dodatkowe pakiety internetowe (kupowane w ramach abonamentu jak i poza) zostały pokazane. Przedstawiono jedynie pakiety internetowe najbardziej atrakcyjne cenowo. Dodatkowo przy prezentacji nju mobile pominięto fakt, że nie jest to oferta typowo abonamentowa. W ofercie tej nie mamy do czynienia z abonamentem, który musimy co miesiąc płacić bez względu na to czy korzystaliśmy z usług. W nju mobile rachunek naliczany jest według cennika aż do momentu osiągnięcia określonego progu kwotowego za daną usługę. Dalej korzystanie z usługi jest bezpłatne. Występuje tu natomiast tzw. rachunek minimalny (9 zł/mies), który musimy zapłacić nawewt jeśli bardzo mało korzystaliśmy z usług.

Jak czytać ranking graficzny?

Oferty komórkowe przypominają obecnie układankę z klocków. Klocki te to wycenione pakiety usług (nielimitowanych lub nie) takich jak pakiety minut do sieci komórkowych i do stacjonarnych, pakiety sms-ów, mms-ów i transmisji danych. Niektóre pakiety wchodzą obowiązkowo do zakresu usług objętych abonamentem a inne możemy sami dołączyć na zasadzie opcji. W ten sposób powstają różnego rodzaju kombinacje ofert.

Na początku musimy przyjąć pewne założenia i konwencje w zakresie prezentacji graficznej. Schemat prezentacji pokazany został na przykładzie nieaktualnej już oferty Plusa - Taryfy LTE.

Cała informacja o ofercie i jej odmianach (kombinacjach) zawarta jest w jednym obrazku. Jest to oferta abonamentowa  ,,tylko sim" (nieaktualna) w której w ramach abonamentu 39,99 zł otrzymujemy pakiet usług w postaci nielimitowanych połączeń do sieci komórkowych. Dodatkowo możemy powiększyć zakres abonamentu o nielimitowaną ilość połączeń do sieci stacjonarnych (9,99 zł/mies), pakiet nielimitowanych sms-ów (wzrost abonamentu o 10 zł/mies) i pakiet internetowy 2 GB (wzrost abonamentu o 20 zł/mies). Jeśli nie wykupimy opcji dodatkowych usług to rozliczane one będą według stawek: 29 gr/mim połączenia, 20 gr/sms i 1,2 zł/1 MB. Ponadto mamy możliwość zakupu dodatkowych pakietów internetowych poza abonamentem. W tym przypadku pokazany jest pakiet 500MB za 9 zł.

Inne przykłady:

Nieaktualna już oferta Heyah non stop

W tym przypadku abonament minimalny (29 zł) obejmował dwie usługi: nielimitowane połączenia do sieci komórkowych oraz nielimitowane połączenia do sieci stacjonarnych. Dodatkowo można było dobrać nielimitowane sms-y za 9 zł/mies oraz internet 500 MB za 9 zł

 


Tutaj abonament (39 zł) obejmuje aż trzy usługi typu ,,no limit": nielimitowane połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych oraz nielimitowane sms-y

 

A tu mamy ofertę z telefonem i z abonamentem obejmującym pakiet 500 minut miesięcznie połączeń do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) z możliwością zamiany minut na sms-y (z reguły 1 na 1) + pakiet internetowy 1 GB. Minimalny abonament w tym przypaku wynosi 35 zł/mies.

 

A tak wygląda przykładowe zestawienie ofert abonamentowych z telefonem dla klienta indywidualnego

 

Zestawienie ofert z telefonem i ,,tylko sim"

Do interesujących wniosków można dojść zestawiając obok siebie oferty z telefonem i typu ,,tylko-sim" w ramach jednej sieci komórkowej. Na przykład porównajmy ofertę Play Formuła Smartfon Unlimited z telefonem z taką samą ofertą typu ,,tylko -sim". Widać wyraźnie, że za fakt otrzymania telefonu nasz abonament minimalny wzrósł o 20 zł. Jest to kwota stanowiąca niejako ratę spłaty telefonu który otrzymaliśmy od operatora za cenę promocyjną (np. 1 zł). W tym konkretnym przypadku rata za telefon wynosi 20 zł x 24 miesiące co daje nam kwotę 480 zł. Jest to kwota którą musimy zwrócić za telefon w ramach abonamentu. Jeśli telefon ten otrzymaliśmy za złotówkę to jest sprawą oczywistą, że w ramach tej konkretnej oferty nie możemy oczekiwać od operatora telefonu z najwyższej półki.

 

 

mRanking ofert tylko-sim no-limit

 

1. Virgin Mobile (   ) + 10GB = 29zł/mies

2. nju mobile [   ] + 10GB = 29zł/mies

3. Plush ABO [   ] + 10GB = 29zł/mies

 

 

 
Jeśli informacja na stronie była przydatna - Poleć nas na Facebooku

 

bannerbanner
.
baner reklamowy-5

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-4
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.