banner
Oferty abonamentowe bez telefonu
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Przedstawienie ofert komórkowych w sposób graficzny

Materiał archiwalny z 2015 r

Koniec z zawiłymi ofertami operatorów komórkowych

Koniec z łamaniem głowy i zastanawianiem się, która oferta będzie dla nas najlepsza. Proponujemy nowy prosty sposób przedstawienia ofert komórkowych. Jest to propozycja naszego serwisu Super-sim.pl , która polega na obrazkowej formie prezentacji ofert. Informacja w formie obrazów jest znacznie łatwiej przyswajalna niż sam tekst. Ponadto forma taka jest łatwiejsza do prezentacji w tabletach i smarfonach. Mamy nadzieję, że nasza propozycja będzie pomocna i zyska Państwa akceptację.

Przykład prezentacji graficznej rankingu ofert abonamentowych  ,,tylko sim" dla klienta indywidualnego

Objaśnienia pojawią się po nakierowaniu kursora myszki na odpowiedni blok usług w ofercie nju mobile.

Z przedstawionego wyżej rysunku możemy stworzyć kilkadziesiąt rożnych ofert na zasadzie łączenia i rozłączania opcji reprezentowanych przez bloki graficzne.

Rozpowszechnienie się w ostatnim czasie ofert typu no limit zmniejszyło liczbę kombinacji w ramach jednej promocji co umożliwiło łatwiejszą prezentacje graficzną. Jeżeli nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych osiągalne są już w abonamencie za 19 zł to raczej nie ma sensu zajmować się ofertami z ograniczonymi pakietami minut.

Przyjęte uproszczenia

Aby uzyskać pewna przejrzystość w porównywaniu ofert musimy pominąć ceny niektórych mniej znaczących usług jaki i niektóre mało znaczące szczegóły w ofertach. I tak nie będziemy prezentować i porównywać cen MMS-ów ponieważ usługa ta ma obecnie mniejsze znaczenie i jest wypierana przez pocztę e-mail. Również, w celu wizualnego uproszczenia, nie wszystkie dodatkowe pakiety internetowe (kupowane w ramach abonamentu jak i poza) zostały pokazane. Przedstawiono jedynie pakiety internetowe najbardziej atrakcyjne cenowo. Dodatkowo przy prezentacji nju mobile pominięto fakt, że nie jest to oferta typowo abonamentowa. W ofercie tej nie mamy do czynienia z abonamentem, który musimy co miesiąc płacić bez względu na to czy korzystaliśmy z usług. W nju mobile rachunek naliczany jest według cennika aż do momentu osiągnięcia określonego progu kwotowego za daną usługę. Dalej korzystanie z usługi jest bezpłatne. Występuje tu natomiast tzw. rachunek minimalny (9 zł/mies), który musimy zapłacić nawewt jeśli bardzo mało korzystaliśmy z usług.

Jak czytać ranking graficzny?

Oferty komórkowe przypominają obecnie układankę z klocków. Klocki te to wycenione pakiety usług (nielimitowanych lub nie) takich jak pakiety minut do sieci komórkowych i do stacjonarnych, pakiety sms-ów, mms-ów i transmisji danych. Niektóre pakiety wchodzą obowiązkowo do zakresu usług objętych abonamentem a inne możemy sami dołączyć na zasadzie opcji. W ten sposób powstają różnego rodzaju kombinacje ofert.

Na początku musimy przyjąć pewne założenia i konwencje w zakresie prezentacji graficznej. Schemat prezentacji pokazany został na przykładzie nieaktualnej już oferty Plusa - Taryfy LTE.

Cała informacja o ofercie i jej odmianach (kombinacjach) zawarta jest w jednym obrazku. Jest to oferta abonamentowa  ,,tylko sim" (nieaktualna) w której w ramach abonamentu 39,99 zł otrzymujemy pakiet usług w postaci nielimitowanych połączeń do sieci komórkowych. Dodatkowo możemy powiększyć zakres abonamentu o nielimitowaną ilość połączeń do sieci stacjonarnych (9,99 zł/mies), pakiet nielimitowanych sms-ów (wzrost abonamentu o 10 zł/mies) i pakiet internetowy 2 GB (wzrost abonamentu o 20 zł/mies). Jeśli nie wykupimy opcji dodatkowych usług to rozliczane one będą według stawek: 29 gr/mim połączenia, 20 gr/sms i 1,2 zł/1 MB. Ponadto mamy możliwość zakupu dodatkowych pakietów internetowych poza abonamentem. W tym przypadku pokazany jest pakiet 500MB za 9 zł.

Inne przykłady:

Nieaktualna już oferta Heyah non stop

W tym przypadku abonament minimalny (29 zł) obejmował dwie usługi: nielimitowane połączenia do sieci komórkowych oraz nielimitowane połączenia do sieci stacjonarnych. Dodatkowo można było dobrać nielimitowane sms-y za 9 zł/mies oraz internet 500 MB za 9 zł

 


Tutaj abonament (39 zł) obejmuje aż trzy usługi typu ,,no limit": nielimitowane połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych oraz nielimitowane sms-y

 

A tu mamy ofertę z telefonem i z abonamentem obejmującym pakiet 500 minut miesięcznie połączeń do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) z możliwością zamiany minut na sms-y (z reguły 1 na 1) + pakiet internetowy 1 GB. Minimalny abonament w tym przypaku wynosi 35 zł/mies.

 

A tak wygląda przykładowe zestawienie ofert abonamentowych z telefonem dla klienta indywidualnego

 

Zestawienie ofert z telefonem i ,,tylko sim"

Do interesujących wniosków można dojść zestawiając obok siebie oferty z telefonem i typu ,,tylko-sim" w ramach jednej sieci komórkowej. Na przykład porównajmy ofertę Play Formuła Smartfon Unlimited z telefonem z taką samą ofertą typu ,,tylko -sim". Widać wyraźnie, że za fakt otrzymania telefonu nasz abonament minimalny wzrósł o 20 zł. Jest to kwota stanowiąca niejako ratę spłaty telefonu który otrzymaliśmy od operatora za cenę promocyjną (np. 1 zł). W tym konkretnym przypadku rata za telefon wynosi 20 zł x 24 miesiące co daje nam kwotę 480 zł. Jest to kwota którą musimy zwrócić za telefon w ramach abonamentu. Jeśli telefon ten otrzymaliśmy za złotówkę to jest sprawą oczywistą, że w ramach tej konkretnej oferty nie możemy oczekiwać od operatora telefonu z najwyższej półki.

 

 

mRanking ofert tylko-sim no-limit

 

1. Virgin Mobile (   ) + 10GB = 29zł/mies

2. nju mobile [   ] + 10GB = 29zł/mies

3. Plush ABO [   ] + 10GB = 29zł/mies

 

 

 
Jeśli informacja na stronie była przydatna - Poleć nas na Facebooku

 

bannerbanner
wstęga

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ