Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

 

Dzisiejsze rankingi tabletów

Rankingi aktualizowane są kilka razy dziennie. Ostania aktualizacja: dzisiaj 20:37, 12-12-2019

 

 

Najbardziej popularne dzisiaj tablety na Ceneo.pl

Największą ilość odsłon ofert sprzedażowych z danym tabletem

L.pTelefon     Cena
1Huawei MediaPad T3 10"   od 439 zł
2Apple iPad 2019 10,2"   od 1399 zł
3Samsung Galaxy Tab A   od 729 zł
4HUAWEI MediaPad T5 10,1" od 940 zł
5Huawei MediaPad T5 10 od 599 zł
6Lenovo Tab3 A7-10L 16GB 249 zł
7Apple iPad Air 64GB od 2349 zł
8Apple iPad Pro 11" od 3419 zł
9Huawei MediaPad M5 Lite od 1138 zł
10Samsung Galaxy TAB S5e od 1677 zł

 

data aktualizacji: godz. 20:37, 12-12-2019 rok

 

Najlepsze okazje cenowe na Skąpiec.pl

Najbardziej popularne dziasiaj tablety w wyszukiwarce cen Skąpiec.pl

L.pTelefon     Cena
1Huawei MediaPad T5 16GB  od 599 zł
2Lenovo Tab M10 32GB  od 499 zł
3Huawei MediaPad T3 10.0  od 439 zł
4Samsung Galaxy Tab S5e od 1 895 zł
5Apple iPad mini 7.9 od 2 189 zł
6Huawei MediaPad M5 Lite od 999 zł
7Lenovo Tab M10 10.1 od 499 zł
8Samsung Galaxy Tab A od 729 zł
9Lenovo Tab E8 8.0 od 439 zł
10Navitel T500 8GB 3G od 216 zł

 

data aktualizacji: godz. 20:37, 12-12-2019 rok

 

 

Jak wybrać odpowiedni dla siebie tablet

Poradnik zakupowy.

Jeśli nosisz się z zamiarem zakupu nowego tableta to najpierw zapoznaj się z naszym poradnikiem. Tablet pozwala grać w gry, oglądać wideo, wysyłać wiadomości e-mail, surfować po internecie, a nawet pracować w podróży. Wybór właściwego tabletu nie jest łatwą sprawą. W sklepach znajdziemy masę konkurencyjnych modeli. Dobrze jest mieć chociaż niewielką techniczną wiedzę na temat tych urządzeń.

Wybór systemu operacyjnego

Głównym kryterium wyboru tableta jest system operacyjny. Na rynku funkcjonują trzy podstawowe systemy: Apple (iOS), Google (Android) i Microsoft (Windows). Jeśli mamy już smartfon z jednym z tych systemów operacyjnych, powinnyśmy rozważyć zakup tabletu z tym samym systemem.

System iOS jest znany z intuicyjnego interfejsu, a produkty Apple są cenione za jakość wykonania. Podstawowe zalety tego systemu to: bezproblemowa integracja ze sklepem Apple i iTunes, łatwy w użyciu interfejs, duży wybór aplikacji, częste i szybkie aktualizacje.

System Android to najpopularniejszy mobilny system operacyjny na świecie. Cechuje go bezproblemowa integracja z kontem Google i zakupami w Sklepie Play, wiele opcji dostosowywania dla zaawansowanych użytkowników, duży wybór urządzeń wspieranych przez ten system. 

System Windows nie jest dostępny na tak wielu urządzeniach jak iOS lub Android. Może on być najlepszym wyborem jeśli zamierzamy intensywnie pracować na tablecie z pakietem Office i innymi produktami firmy Microsoft. System charakteryzuje się także bezproblemową integracją z kontem Microsoft i ze sklepem Windows Store oraz dobrą współpracą z XBOX. 

Wybierając system operacyjny dla naszego nowego tableta warto spojrzeć na wybór aplikacji. Aplikacje są głównym celem posiadania tableta i to one określają możliwości urządzenia.

Specyfikacja techniczna urządzenia

Istnieje kilka ważnych parametrów technicznych, na które warto zwrócić uwagę. Będą one różne dla różnych systemów operacyjnych. Na przykład, jeśli kupujemy iPada to procesor nie będzie miał znaczenia, ponieważ wszystkie nowe iPady korzystają z tego samego procesora. Porównując tablety z Androidem od różnych producentów, specyfikacja  procesora ma spore znaczenie.

 • Rozdzielczość - jest to rozmiar wyświetlacza, wyrażony liczbą pikseli wyświetlanych na ekranie. Im większa rozdzielczość, tym obraz będzie wyraźniejszy. Optymalna rozdzielczość, naszym zdaniem, to 1080p (1920 × 1080 pikseli).
 • Procesor - to układ sterujący tabletem. Odpowiada za szybkość działania urządzenia i jego płynną  pracę.
 • Bateria - istotna jest pojemność baterii oraz jej żywotność. Podawana żywotność baterii zwykle nie może być miarodajna, ponieważ jest mierzona w najbardziej optymalnych warunkach określonych przez producenta. Warto w tym zakresie przeczytać recenzje osób testujących te urządzania w konkretnych warunkach.
 • Pamięć RAM - jest to pamięć operacyjna procesora. Ma duży wpływ na szybkość działania, na wielozadaniowość i uruchamianie kilku aplikacji jednocześnie.
 • Pamięć stała - pamięć w której tablet przechowuje pliki, aplikacje, zdjęcia, filmy itp. Wielkość tej pamięci może być znacznie różna dla poszczególnych modeli. Warto również sprawdzić czy tablet obsługuje karty SD lub MicroSD umożliwiające rozszerzenie pamięci.
 • Modem LTE lub LTE-Advanced - jeśli chcemy korzystać z mobilnego internetu oferowanego przez sieci komórkowe.
 • Aparat fotograficzny - jeśli planujemy robić dużo zdjęć za pomocą tabletu warto sprawdzić parametry aparatu. Ogólnie rzecz biorąc, tablety nie mają najlepszych aparatów, chociaż są wyjątki. Większość tabletów ma aparat z tyłu obudowy i mniej wydajny aparat z przodu do rozmów wideo.
 • Rozmiar ekranu - tablety najczęściej dostępne są w dwóch rozmiarach ekranu: 10-cali  7-cali. Rozmiar ekranu jest osobistą preferencją. Większe ekrany pozwalają na lepszy komfort pracy, natomiast mniejsze tablety są bardziej poręczne.
 • WiFi - najlepiej dwuzakresowe na 2,4 GHz i 5 GHz i z najnowszym standardem 802.11ac

 

Przy wyborze urządzenia zadaj sobie podstawowe pytanie:

Do czego zamierzasz używać tableta?

 1. - do czytania e-książek
 2. - do surfowania po sieci
 3. - do oglądania filmów
 4. - do pracy
 5. - do gier

Tablety dla miłośników e-booków

W tej kategorii najlepsze tablety produkuje firma Amazon. Najważniejszym elementem jest tu ekran typu e-ink,  który sprawia, że ​​czytanie jest wygodniejsze dla oczu. Dzięki niskiemu poborowi energii przez ekran, tablet działa nawet kilka tygodni bez ładowania baterii.

Tablety dla internautów

Służą głównie do przeglądania stron internetowych, sprawdzania wiadomości e-mail, czytania wiadomości. W tej kategorii najbardziej popularne marki tabletów to Samsung i Apple.

Dla miłośników filmów

Jeśli planujemy używać tableta głównie do oglądania fimów to powinnyśmy wybrać urządzenie z ekranem panoramicznym o proporcjach np. 16:10 lub 16: 9. Ekran taki zapewni lepsze wrażenia podczas oglądania wideo.

Tablety do pracy

Większość tabletów dostarczana jest z bezpłatnymi lub płatnymi aplikacjami biurowymi, których można używać do wysyłania e-maili, pisania dokumentów, przygotowywania prezentacji czy tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Jeśli używamy dokumentów i aplikacji opartych na systemie Windows, warto rozważyć zakup tabletu Microsoft Surface Pro 6 lub podobnego. 

Dla graczy

Praktycznie większość tabletów nadaje się do uruchamiania na nich gier. Ale jeśli głównym celem korzystania z tableta mają być gry to trzeba wybierać spośród najbardziej wydajnych urządzeń, które dodatkowo zawierają specjalne procesory graficzne.

Jaki ekran wybrać?  4:3 czy panoramiczny

Ogólnie rzecz biorąc, ekran 4:3 (bardziej kwadratowy) jest lepszy do codziennego użytku, podczas gdy 16:10/ 16:9 (panoramiczny) jest lepszy do oglądania filmów.


Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
czy numer

komórkowy/stacjonarny zmieniał operatora


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2