Ranking ofert abonamentowych bez telefonu w sieciach telefonii komórkowej w Polsce.

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Super SIM w ofercie T-Mobile 

T-Mobile JUMP Surf - oferta bez telefonu za 39,9 zł miesięcznie

 

Oferta dostępna tylko przez internet

bez limitu minut do sieci komórkowych
bez limitu - SMS/MMS-ów do wszystkich sieci
39,99 zł - wysokość abonamentu butto z VAT 
2 GB - pakiet internetowy
 Umowa na 18 miesiący
opcja - nielimitowane połączenia na stacjonarne za 6 zł/mies

 

 Sieć T-Mobile to - duży zasięg, jakość i marka, różnorodne usługi, tanie połączenia. 

 

A jeśli mimo to wolisz ofertę z telefonem kliknij tutaj »»

 

Oferta heyah smart M

NOWOŚĆ !  Jedna z ciekawszych ofert zawierająca duży pakiet internetowy.

bez limitu SMS/MMS-ów
14,9 zł wysokość abonamentu
2 GB pakiet do internetu
29,9 zł maksymalnie za rozmowy na komórki (potem bezpłatnie)
 umowa na czas nieokreślony ( wypowiedzenie 1 m-c)
29 groszy/min  do sieci komórkowych i stacjonarnych

 

Prezentacja graficzna oferty


 
Jeśli informacja na stronie była przydatna - Poleć nas na Facebooku

 

Jak ustalamy wysokość abonamentu w heyah non stop

Abonament  podstawowy  heyah non stop wynosi 29 zł i obejmuje bezpłatne polaczenia głosowe do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Abonament ten obowiązuje tylko przypadku wybrania opcji e-faktura . W przeciwnym razie opłata abonamentowa powiększona będzie o 20 zł. Jeśli ograniczymy się tylko do abonamentu 29 zł to w sytuacji gdy wysyłać będziemy sms-y i mms-y to zapłacimy według cennika odpowiednio 9gr/sms i 19gr/mms. Transmisja danych również płatna będzie zgodnie z cennikiem 2gr/100kB.  Jeżeli zamierzamy wysyłać większą ilość SMS-ów i korzystać swobodnie z Internetu to mamy możliwość wykupienia dodatkowych pakietów promocyjnych. Pakiet nielimitowanych SMS-ów kosztuje 9 zł/miesięcznie i tyle samo kosztuje pakiet danych 500 MB. Jeśli pakiet danych zostanie wyczerpany to rozpocznie się automatyczne korzystanie z następnego płatnego pakietu za 9 zł. Pakiety powyższe abonent aktywuje samodzielnie w dowolnym momencie trwania umowy, poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Dlaczego oferta heyah non stop jest dobra do smartfona?

W stosunku do innych tanich ofert nielimitowanych (z opłatą podstawową 29 zł)  heyah non stop ma stosunkowo korzystny sposób rozliczania transmisji danych (dostępu do Internetu). Chodzi o to, że najmniejszy oferowany pakiet danych to pakiet 500 MB za 9 zł. Przekroczenie tego pakietu powoduje rozpoczęcia następnego pakietu i naliczenie następnej opłaty 9 zł. Oszczędne korzystanie z mobilnego Internetu w ramach transmisji 3G ( 4G) i maksymalne wykorzystywanie bezpłatnych sieci WiFi może spowodować , że jeden pakiet danych 500MB będzie dla nas wystarczający. Pamiętajmy, że przeciętny użytkownik smartfona zużywa średnio 700 do 1000 MB miesięcznie.  W ofercie nju mobile za transmisje danych zapłacimy aż 19 zł ( po przekroczeniu już 100MB) a maksymalnie, za tą kwotę , możemy wykorzystać pakiet 1 GB. Po przekroczeniu tej wielkość prędkość transmisji spada do  16kb/s (chyba , że wykupimy wcześniej pakiety 350 MB lub 700MB które zużywają sie w pierwszej kolejności) . W ofercie  Red Bull Mobile No Limits  co prawda otrzymujemy w ramach abonamentu 34 zł nieduży bezpłatny pakiet danych 25MB. Jest to jednak zbyt mało aby można było mówić o swobodnym korzystaniu z Internetu. Abonentom Red Bull Mobile pozostaje zatem możliwość wykupienia następnego pakietu 50 MB za 5 zł lub  dużego pakietu 2 GB za kwotę 20 zł. Jednak jedynie wykupienie dużego pakietu umożliwi swobodne i ekonomiczne korzystanie z Internetu. Małe pakiety, w tym wypadku,  będą nas kosztować zbyt drogo przeliczając to na ceny jednostkowe.

Jakie są różnice w stosunku do oferty nju mobile

Przede wszystkim oferta nju mobile nie jest ofertą typowo abonamentową. Abonent nie płaci tu z góry ustalonego abonamentu bez względu na to czy wykorzystał przyznane mu pakiety (minut, sms-ów czy danych).  W nju mobile płacimy tylko za zrealizowane usługi zgodnie z cennikiem jednostkowym. Dopiero po przekroczeniu określonych progów cenowych dalsze korzystanie z usług staje się bezpłatne i nielimitowane. Pod tym względem oferta niu mobile może wydawać się korzystniejsza zwłaszcza dla osób mało korzystających z usług tzn. nie przekraczających ustalonych progów cenowych. Dla takich jednak osób bardziej atrakcyjne mogą być oferty z tanimi małymi pakietami minut czy sms-ów. Ponadto w ofercie heyah non stop mamy dodatkową możliwość zakupu telefonu na raty.

Jakie są różnice w stosunku do oferty Red Bull Mobile No Limits

Konstrukcja obu ofert jest podobna. Podstawowy abonament w heyah non stop wynosi 29 zł a w Red Bull Mobile No Limits 34 zł ( 29 zł dla przenoszących numer). Za taki abonamet otrzymujemy nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Jeśli chcemy bezpłatne sms-y to musimy dopłacić 9 zł zarówno w heyah non stop  jak i w ofercie Red Bull Mobile No Limits.  Możliwości uzyskania pakietów danych  do Internetu opisano już wcześniej.

Słabe strony oferty heyah non stop

Do słabych stron zaliczyć można, na pewno, zbyt drogie rozliczanie transmisji danych w przypadku gdy abonent nie wykupi promocyjnego pakietu 500MB za 9 zł. W takim przypadku koszt transmisji liczymy zgodnie z cennikiem tj. po 2 grosze za 100kB. Za 1 MB cena wyniesie 20 groszy co daje 200 zł dla 1 GB. Tak drogie rozliczanie danych powoduje, że za cenę 9 zł (cena pakietu 500MB) możemy przetransmitować zaledwie 45 MB. Zmusza to abonentów używających Internetu w niedużym zakresie do kupowania dużych pakietów danych.

Tanie oferty nielimitowane w telefonii mobilnej zagrażają telefonii stacjonarnej

  Oferty nielimitowane zmieniły dotychczasowe reguły cenowe na naszym rynku telekomunikacyjnym i wymusiły także powstanie podobnych ofert u innych operatorów. Obecnie wszystkie oferty (nawet z telefonem) z wysokimi abonamentami nie mają uzasadnienia ekonomicznego. W przypadku kontraktów bez telefonu oferty z nielimitową ilością rozmów umożliwiają klientowi w łatwy sposób porównanie cen pomiędzy operatorami. W zasadzie klient ma do porównania tylko kwotę abonamentu, ponieważ z reguły traci znaczenie cena za minutę połączenia. Warto zauważyć, że oferty z nielimitowaną ilością rozmów w tym rozmów do sieci stacjonarnych będą wypierały z naszych domów telefony stacjonarne. W sytuacji, gdy w telefonie komórkowym będziemy mieli bezpłatne połączenia do sieci stacjonarnej, to nie będzie uzasadnienia dla dalszego opłacania abonamentu za telefon stacjonarny zwłaszcza, że w ramach tego abonamentu otrzymujemy nastepny pakiet minut do sieci stacjonarnej.


Polecana oferta T-Mobile dla Firm

Taryfa proFima frii M - tylko SIM

Interesująca oferta dla Firm w sieci T-Mobile. W ramach kwoty abonamentu 39,9 zł (cena pomniejszona o 10 zł za zakup przez internet) otrzymujemy:


bez limitu rozmów i sms /mms-ów do sieci komórkowych i stacjonarnych
1 GB bezpłatny internet w telefonie
39,9 zł wysokość abonamentu netto bez VAT
• Możliwość wymiany modułów bezpłatnych na inne moduły
  Umowa na 24 miesięce

 

 


Sieć T-Mobile powstała w czerwcu 2011 roku na zasadzie rebrandingu istniejącej sieci ERA . Na całym świecie operator TMobile  posiada ponad 130 mln abonentów i działa w całej Europie a także w Stanach Zjednoczonych. Globalnie operator TiMobile , pod względem ilości abonentów, jest siódmym co do wielkości dostawcą usług telefonii komórkowej na świecie. Na samym początku działalności w Polsce operator przedstawił wiele bardzo ciekawych i wczesniej nie spotykanych ofert.  Ze szczegółami tych ofert można zapoznać się na stronie tmobile .pl . Jedną z ciekawszych propozycji oferowanych wcześniej przez TiMobile była  usługa ,,zawsze rozmawiaj " lub ,,wszędzie rozmawiaj" . Pierwsza usługa polegała na wprowadzeniu bezpłatnych polączeń z numerami T-Mobile w kraju i na świecie . Miesięczny koszt tej usługi wynosił 49 zł brutto i była ona dostępna dla klientów indywidualnych w taryfach abonamentowych ( włączając taryfy MIX oraz taryfy stacjonarne). Natomiast usługa ,,wszędzie rozmawiaj " umożliwiała prowadzenie tanich rozmów roamingowych za jedynie 30 gr/min.  Usługi  te wchodziły w różnego rodzaju kombinacjach do różnych ofert promocyjnych. Od 15 maja 2013 roku Operator wprowadził nową ciekawą ofertę pod nazwą heyah non stop. Jest to odpowiedź na ofertę nju mobile i Red Bull Mobile No Limits. Taryfy heyah non stop dotyczą segmentu rynku dla klienta indywidualnego ,,sim only"  z  umową zawieraną są na czas nieokreślony. Istnieje również dodatkowa możliwość zakupu telefonu na raty. Cała propozycję heyah non stop , operator określił jako ,,diabelsko dobrą ofertę" która będzie trudna do pobicia przez konkurentów. Podstawę tej oferty jest nielimitowana ilośc rozmów i sms-ów do wszystkich sieci za bardzo niską opłatę abonamentową.

Ponadto operator TMobile nadal kładzie duży nacisk na promowanie sprzedaży przez internet. W dotychczasowej działalności operatora uruchomione były różne promocje dedykowne dla abonentów kupujących online. Dla nowych klientów TMobile proponował takie promocje jak np. 50 % upustu na abonament przez okres 3 miesięcy. Dla przedłużajacych umowę przez internet TiMobile proponował między innymi rabaty na telefony lub dodatkowe pakiety minut w przypadku ofert typu ,,tylko SIM" .