• Ranking ofert ,,tylko sim"
  Ranking ofert prepaid
  Ranking telefonów
 • Zatrzymaj swój dotychczasowy ulubiony telefon.
  Wybierz samą kartę SIM i oszczędzaj
 • Zobacz najlepsze oferty na kartę
  Kup starter prepaid i oszczędzaj
 • Sprawdź wakacyjne promocje tylko SIM !
  Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.
galaxy-j7-2017

Galaxy J7

model 2017

5,5" Full HD
13 Mpx + 13
3600 mAh
3GB RAM, NFC, LTE
Exynos 7870 32GB
1,6 GHz
czytnik
7.0 Nougat

Nowość. Nowe wydanie telefonu Galaxy J7. Na wyposażeniu czytnik linii papilarnych.

nju mobile

Oferta internetu mobilnego

Pakiet 80 GB 
zasięg sieci Orange
oferta tylko-sim

za 29 zł /mies

Plecak za doładowanie w Plusie

16.08.2017komentarze(1)

Od 16 sierpnia użytkownicy ofert na kartę w sieci Plus za doładowanie swojego konta kwotą co najmniej 50 zł otrzymają w prezencie plecak marki SemiLine.

Kolejna promocja z gadżetami w nju mobile

14.08.2017komentarze(3)

Sieć nju mobile ponownie organizuje promocję, w której otrzymać możemy bezpłatnie atrakcyjne gadżety. Tym razem rodzajów gadżetów jest dużo więcej. Najbardziej atrakcyjne to głośniki bezprzewodowe i słuchawki Nokia. 

Speedtest - najnowsze wyniki testów jakości sieci internetowych

11.08.2017komentarze(3)

Na stronie Speedtest.pl pojawiły się najnowsze wyniki pomiarów prędkości transmisji danych w sieciach telekomunikacyjnych za miesiąc lipiec 2017. W sieciach komórkowych na pierwszym miejscu nadal utrzymuje się T-Mobile.

Video bez limitu danych w T-Mobile dla firm

09.08.2017komentarze(1)

Niedawno, bo w miesiącu maju sieć T-Mobile uruchomiła usługę dla klientów indywidualnych Supernet Video, w ramach której aplikacje najpopularniejszych serwisów wideo nie zużywają pakietu danych. Teraz przyszedł czas na klientów biznesowych.

Wakacyjne nagrody od Orange i Nju mobile

08.08.2017komentarze(1)

W sieci Orange i Nju mobile ruszył nowy wakacyjny konkurs. Główna nagroda to egzotyczna wycieczka lub jej równowartosć w kwocie 30 000 zł. Pozostałe nagrody to telefony Samsung Galaxy S8 i Galaxy J3 oraz słuchawki bezprzewodowe i doładowania prepaid.

Miejskie ławki wyposażone w ładowarki i bezpłatne Wi-Fi

07.08.2017

Urząd Miasta w Zielonej Górze wybudował w centrum miasta 3 ławki XXI wieku. Ławka umożliwia nie tylko odpoczynek lecz daje możliwość naładowania telefonu komórkowego oraz skorzystania z bezpłatnego Wi-Fi. Dostawcą internetu mobilnego jest Orange.

Do końca września wszystkie startery z prezentem 10 GB

04.08.2017komentarze(2)

Virgin Mobile nieustanie uatrakcyjnia swoją ofertę. Teraz przyszedł czas na prepaid. Od dzisiaj do końca września w każdym starterze Virgin Mobile otrzymamy darmowy pakiet 10 GB ważny 30 dni.

UKE wprowadzi monitorowanie jakości sieci internetowych

03.08.2017

Prezes UKE rozpoczyna procedurę wyłonienia podmiotu, który zapewni monitorowanie parametrów usługi dostępu do internetu stacjonarnego i mobilnego. Podstawowym badanym parametrem będzie prędkość transmisji danych. Obecnie rolę podmiotu monitorującego nieformalnie pełni serwis Speedtest.pl

Nowy lepszy pakiet usług no-limit w Orange na kartę

01.08.2017komentarze(2)

Z dniem 31 lipca Orange zwiększył znacznie limity transferu danych w pakiecie usług no-limit obejmującym nielimitowane sms-y i rozmowy do sieci komórkowych i stacjonarnych oraz dostęp do internetu.

Zrób to sam! Stwórz własny abonament z Xiaomi Redmi 4X

31.07.2017komentarze(1)

Telefon ten to obecnie jeden z najlepszych smartfonów łączących wysokie parametry techniczne i przystępną cenę. Kup go na Allegro w 24 ratach a u operatora zamów tylko kartę sim z abonamentem.

Aplikacja Wi-Fi Calling dla klientów sieci Orange i nju mobile

27.07.2017

Orange udostępnił aplikację, która umożliwia uruchomienie WiFi Calling prawie na każdym telefonie z Androidem. Aplikacja nie zadziała na telefonach Samsungach S8, S7, które mają już wgrane oprogramowanie natywne Wi-Fi Calling. Użytkownikom telefonów z iOS pozostaje tylko WiFi Calling natywne.

UKE pracuje nad nowelizacją ustawy Prawo Telekomunikacyjne

25.07.2017komentarze(2)

Trwają prace nad zmianami w ustawie Prawo Telekomunikacyjne. Główny kierunek zmian to uproszczenie procedur, zwiększenie dostępu do usług telekomunikacyjnych i ułatwienie rozstrzygania sporów abonentów z operatorami.

Oferta Orange Free na kartę jeszcze lepsza

19.07.2017komentarze(2)

Jak wiemy w Orange Free na kartę po każdym doładowaniu konta przyznawany jest spory bonus internetowy. Od 18 lipca bonus ten będzie jeszcze korzystniejszy. Na przykład bonus o wielkości 15 GB dostaniemy już przy doładowaniu konta kwotą 25 zł (poprzednio 30 zł).  

Połączenia w roamingu a połączenia międzynarodowe

18.07.2017komentarze(2)

Na stronie T-Mobile pojawił się ciekawy film wyjaśniający zasady korzystania z roamingu w UE. Film doskonale tłumaczy różnice pomiędzy połączeniami w roamingu a połączeniami międzynarodowymi. Polecamy...

Dlaczego sieć Orange ma najlepsze wyniki w Speedtest

14.07.2017komentarze(4)

W ostatnich miesiącach wyniki Speedtestów dotyczące prędkości internetu w sieciach mobilnych, są bardzo korzystne dla sieci Orange. Zajmuje ona w kolejnych miesiącach, naprzemiennie z siecią T-Mobile, pierwsze lub drugie miejsce. Sprawdźmy dlaczego tak się dzieje.

Przenoszenie numerów - statystyki za 2Q2017

08.07.2017komentarze(1)

Urząd Kontroli Elektrowniczej zaprezentował statystyki dotyczące przenoszenia numerów w sieciach stacjonarnych i komórkowych w II kwartale 2017 roku. W okresie tym, w sieciach telefonii komórkowej przeniesionych zostało łącznie ponad 460 tys. numerów.

Nowa oferta T-Mobile dla biznesu

05.07.2017komentarze(1)

Po zmianie oferty dla klienta indywidualnego T-Mobile przedstawił nową propozycję dla firm. Jest to typowa oferta no-limit obejmująca także nielimitowany internet w kraju oraz, co jest nowością, nielimitowane rozmowy międzynarodowe z Polski do UE.

Nowa oferta abonamentowa T-Mobile. Ceny idą w górę

04.07.2017komentarze(2)

Po wymuszonym prawem zniesieniu opłat roamingowych w UE operatorzy niestety podnoszą ceny usług. A tyle było zapewnień, że nie będzie podwyżek na rynku krajowym. Niestety zwiększenie cen usług widać wyraźnie. Pierwsze zmiany cen w ofertach abonamentowych zapoczątkował tydzień temu Play.

Wakacyjne prezenty od Play

01.07.2017komentarze(2)

Na okres wakacji Play przygotował niespodziankę w postaci bezpłatnych pakietów internetowych dla użytkowników ofert Play na kartę, Red Bull Energy na kartę oraz Play Internet na kartę. Dodatkowo można również aktywować bezpłatną do końca roku usługę TIDAL.

Nowa lepsza oferta abonamentowa nju mobile

30.06.2017komentarze(1)

Z dniem 29 czerwca weszła w życie nowa oferta nju z rachunkiem. Jest to oferta oparta co do zasady na poprzedniej z tą różnicą, że rozmowy bez limitu obejmują teraz zarówno połączenia do sieci komórkowych jak i do sieci stacjonarnych.

Chcesz darmowy internet w Play na kartę? Kupuj lody Big Milk

28.06.2017komentarze(4)

W Play na kartę wraca promocja ,,Zakręcone Giga", w której otrzymujemy bezpłatne pakiety danych 1 GB za zakup lodów Algida ,,Big Milk". Zakupu musimy dokonać w sklepach sieci „Żabka” lub „Freshmarket”. W skrócie rzecz ujmując 1 Big Milk = 1 kod = 1 GB.

Nowa oferta abonamentowa Play

25.06.2017komentarze(3)

Stan nielimitowany to nowa oferta abonamentowa Play. Jest to praktycznie ,,odgrzana" oferta typu no-limit z wciśniętymi na siłę usługami dodatkowymi jak telewizja Play NOW, muzyka Tidal czy serwis filmowy Showmax.

Bonus 40% na zachętę do doładowań internetowych

20.06.2017komentarze(2)

Plus uruchomił ciekawą promocję dla użytkowników usług ,,na kartę" . Jest to bonus 40% wartości doładowania konta przyznawany tylko tym klientom prepaid którzy wcześniej nie korzystali z doładowań internetowych.  

Opłaty roamingowe w Play. Najczęściej zadawane pytania

19.06.2017

Na blogu Play pojawił się ciekawy artykuł wyjaśniający nowe zasady korzystania z roamingu w UE. Artykuł ma formę pytań i odpowiedzi. Polecamy ponieważ udzielane odpowiedzi mają charakter uniwersalny i charakteryzują zasadę ,,Roam like at home", która została wdrożona przez wszystkich operatorów ,,wielkiej czwórki"

Plus dostosowuje opłaty roamingowe do wymagań UE

15.06.2017komentarze(1)

Plus jako ostatni operator z ,,wielkiej czwórki" dopasował zasady korzystania z roamingu na terenie UE do wymagań ,,Roam like at home". Zmiany obejmują klientów sieci Plusa i Plusha.

Play dostosowuje opłaty roamingowe do wymagań UE

13.06.2017komentarze(2)

W ślad za Orange oraz T-Mobile, teraz Play zmienia zasady korzystania z roamingu na terenie UE. Nowa propozycja jest w pełni zgodna z unijną zasadą ,,Roam like at home"

Bezpłatny pakiet 3GB od Orange za zwycięstwo nad Rumunią

11.06.2017komentarze(3)

Orange już nas przyzwyczaił do prezentów w postaci pakietów internetowych przy okazji różnych wydarzeń sportowych. Tym razem operator rozdaje 3GB za zwycięstwo naszej reprezentacji piłki nożnej na zespołem Rumunii.

T-Mobile dostosowuje opłaty roamingowe do wymagań UE

07.06.2017komentarze(2)

Niedawno pisaliśmy, że operatorzy (oprócz Orange) nie chcą rezygnować z opłat roamingowych zgodnie z zasadą ,,roam like at home", która ma obowiązywać w UE już od 15 czerwca br. Wydawało się raczej pewnym, że operatorzy wcześniej czy później, będą jednak musieli dopasować się do tych wymagań.

Play ogranicza prędkość internetu w roamingu krajowym

06.06.2017komentarze(1)

Play w dalszym ciągu zmniejsza prędkość internetu w roamingu krajowym. Tym razem maksymalna prędkość transmisji ograniczona będzie do 1,5 Mb/s. Do tej pory było to 3 Mb/s wprowadzone w grudniu 2016 r.

Dzień Dziecka w Plusie

01.06.2017komentarze(3)

Dzień Dziecka w Plusie będzie trwał 2 dni tj. od 1 do 2 czerwca. W tym czasie użytkownicy usług ,,na kartę" mogą otrzymać bonus za zasilenie swego konta za pośrednictwem wybranych serwisów internetowych i bankowych serwisów transakcyjnych. Bonus wynosi aż 50% wartości doładowani...

Zrób to sam! Stwórz własny abonament do Xiaomi Redmi 3s

30.05.2017komentarze(6)

Ten telefon trudno znaleźć w ofertach abonamentowych operatorów a jest to obecnie jeden z najlepszych smartfonów łączących wysokie parametry techniczne i przystępną cenę. Proponujemy zatem zakup telefonu na Allegro w 24 ratach i nabycie karty SIM u operatora.

Wszystkie smartfony w Play tańsze o 100 zł

25.05.2017komentarze(2)

Tylko do końca tygodnia tj do 28 maja trwa w Play akcja promocyjna polegająca na obniżeniu cen wszystkich telefonów o 100 zł. Promocja obejmuje klientów indywidualnych w ofertach Solo oraz Mix.

Oferty Tylko SIM
baner reklamowy 2 baner reklamowy 1
Serwis Super-SIM.pl prezentuje ranking ofert operatorów komórkowych. Są to przede wszystkim oferty abonamentowe bez telefonu proponowane przez głównych (infrastrukturalnych) operatorów telefonii komórkowej w Polsce. Inaczej mówiąc są to tak zwane oferty typu ,,tylko sim" (sim only). Serwis Super-SIM.pl zajmuje się wyszukiwaniem i porównywaniem tego typu ofert. Ponadto w osobnym dziale zaprezentowano porównanie ofert na kartę czyli najlepsze oferty prepaid. Oferty te znalazły się w serwisie Super-SIM ze względu na pewne podobieństwo. Mianowicie w obu przypadkach w ramach opłaty za usługi nie występuje subsydiowanie kosztu zakupu telefonu. Zarównano w ofertach typy tylko sim jak i w ofertach na kartę (prepaid ) płacimy wyłącznie za samą usługę a telefon kupujemy sami po cenach wolnorynkowych. Na stronie Super-sim.pl znajdziemy zatem ranking ofert abonamentowych ,,tylko sim" oraz ranking ofert prepaid (porównanie ofert na kartę 2016). Na stronie głównej prezentowana jest także najlepsza oferta miesiąca - hit sezonu. Dodatkowo, dla osób które zakupiły lub planują zakupić ofertę tylko-sim czy prepaid zamieszczono w osobnym dziale Ranking telefonów komórkowych. W dziale tym przedstawiono najważniejsze rankingi telefonów w różnych kategoriach. Rankingi te przygotowane zostały pod kątem takich kryteriów oceny jak np. największa popularność, największe uznanie wśród fachowców, najlepszy telefon dla seniorów itp. Dział ten opracowano w formie poradnika ułatwiającego wybór odpowiedniego telefonu. Już od kilku lat dominują na naszym rynku tanie oferty z nielimitowaną ilością rozmów i sms-ów. Prekursorem w zakresie ofert ,,no limit" była w 2013 roku sieć nju mobile, która pierwsza zaoferowała nielimitowaną ilość rozmów do wszystkich sieci (w tym stacjonarnych) za 29 zł/miesięcznie. W następstwie propozycji nju mobile pojawiły się na rynku podobne oferty takich sieci jak : Heyah czy Red Bull Mobile. Oferta nju mobile jest ofertą bez stałego abonamentu i nazywana jest ofertą z rachunkiem. Chodzi tu o to, że wysokość naszego rachunku w nju mobile zależy od ilości zrealizowanych usług i dopiero po przekroczeniu ustalonych progów, wysokość naszego rachunku przestaje rosnąć. Minimalny rachunek w nju mobile wynosił na początku 9 zł a następnie w 2016 r został zniesiony dla abonentów ze stażem powyżej 3 miesięcy. Natomiast w sieci Heyah ustalony jest stały abonament, który zapłacimy nawet jeśli nie będziemy korzystać z usług. Podobnie jest w Red Bull Mobile. W styczniu 2014 r sieć niu mobile ulepszyła jeszcze swoją ofertę o bezpłatną usługę ,,do komórkowych za 19 zł ". Usługa ta polegała na rozbiciu progu cenowego 29 zł na dwa niezależne progi cenowe 19 zł i 10 zł. Pierwszy próg dotyczył połączeń do sieci komórkowych o drugi próg do sieci stacjonarnych. Tak więc mając ofertę nju z rachunkiem i aktywną bezpłatna usługę ,,do komórkowych za 19 zł" mamy nielimitowane połączenia do sieci komórkowych za jedyne 19 zł. Podobnie jest do sieci stacjonarnych. Tutaj po przekroczeniu kosztu 10 zł dalsze połączenia są nielimitowane i bezpłatne. Jeżeli nie wykonujemy połączeń do sieci stacjonarnych to nasz cały rachunek w nju mobile może zamknąć się kwotą 19 zł za nielimitowaną ilość połączeń do sieci komórkowych. W następnych latach 2015-2016 sieć nju mobile wprowadziła następne usługi obniżające koszty. Były to takie usługi jak: [jeden na wszystko], [im dłużej tym lepiej] oraz [wszystko komórkowe za 29 zł]. Usługi te umożliwiały znaczne oszczędności zwłaszcza w zakresie korzystania z większych pakietów internetowych. Oferty typu ,,sim only" stały się bardzo popularne również w innych krajach. Wynika to z kilku okoliczności. Po pierwsze są to oferty bez telefonu co oznacza, że operator nie ponosi kosztów związanych z subsydiowaniem klientowi nowego urządzenia. W ofertach z telefonem koszt urządzenia operator rozkłada klientowi na raty w ramach zwiększonego miesięcznego abonamentu. W ofertach ,,tylko sim" w zamian za nowy telefon Operator może zaoferować niższe stawki za połączenia lub inne udogodnienia jak np. tańszy dostęp do internetu itp. Po drugie operator mając na uwadze fakt, że tak naprawdę nie udziela klientowi kredytu nie musi zatem badać jego wiarygodności finansowej. Oferty sim only jak i prepaid są łatwo dostępne bez konieczności załatwiania przez klienta kłopotliwych zaświadczeń. Po trzecie operator w przypadku ofert ,,tylko sim" ma możliwość skrócenia okresu na jaki ma obowiązywać umowa o oświadczenie usług telekomunikacyjnych. Z uwagi na fakt, że nie występuje tu konieczność spłaty wartości telefonu (tzw. udzielonej klientowi ulgi) operatorzy, z reguły, proponują podpisanie takich umów jedynie na okres 12 miesięcy a nawet proponują podpisanie umów na czas nieokreślony z możliwością 1-miesięcznego wypowiedzenia bez ponoszenia kar umownych. Duży wpływ na popularność ofert sim only ma także fakt, że coraz więcej klientów używa smartfony tj. telefony wielofunkcyjne z dostępem do internetu które z reguły są dość drogie. W związku z tym klient użytkujący takiego smartfona płaci w ramach pierwszej umowy dosyć duży abonament. Po upływie okresu, na jaki została zawarta umowa z klientem istniejący telefon jest jeszcze z reguły w dobrym stanie i wielu klientów praktycznie nie chce się z nim rozstawać. Ponadto po upływie długiego okresu opłacania wysokich rachunków klient chętnie akceptuje niższy abonament. Oferty ,,tylko sim" mają jeszcze jedną zaletę. Mianowicie można je w bardzo łatwy sposób porównywać i oceniać ponieważ klient otrzymuje tu tyko czystą usługę bez konieczności dotowania przez Operatora kosztu telefonu. W ofertach z telefonem trudniej jest porównywać propozycje poszczególnych operatorów ponieważ w cenie abonamentu zawarty jest także koszt telefonu, który jest bardzo zróżnicowany. Operatorzy telefonii komórkowej niechętnie przyglądają się ofertom typu tylko sim, ponieważ oferty te pokazują w prosty sposób poziom cen danego Operatora i jego miejsce w rankingu cenowym. Operatorzy bardziej preferują oferty złożone, składające się z wielu opcji gdzie klient najczęściej nie może w prosty sposób dokonać porównania ofert operatorów. Warto zatem przeglądać różnego rodzaju rankingi operatorów komórkowych. Klasycznym przykładem zagmatwanej oferty w zakresie dokonania właściwego wyboru była kilka lat temu tzw. oferta dopasowana. W ofercie takiej klient musiał zadeklarować ile średnio w okresie jednego miesiąca będzie wykonywał połączeń (w ramach sieci, poza siecią , do sieci stacjonarnej itp.), ile będzie wysyłał SMS-ów oraz jaki będzie potrzebował pakiet do transmisji danych. Na tej podstawie operator dopasowywał ofertę do potrzeb klienta. Oferta taka wyglądała atrakcyjnie, ponieważ stawki za usługi w ramach abonamentu były stosunkowo niskie. Niestety po przekroczeniu określonych w abonamencie ilości usług stawki te mocno rosły. W efekcie końcowym klient zawsze tracił. Jeżeli wykorzystał mniej zadeklarowanych usług to i tak zapłacił wartość abonamentu. Jeżeli natomiast wykorzystał więcej usług niż zadeklarował to zapłacił za ich przekroczoną ilość znacznie drożej. Można zaryzykować stwierdzenie, że oferta taka była raczej ofertą bardziej dopasowaną do ,,potrzeb" Operatora. Obecnie sytuacja jest prostsza ze względu na fakt, ze na rynku zaczęły dominować oferty typu ,,no limit".***[Kopiowanie tekstu zabronione] ***