Ranking ofert abonamentowych bez telefonu

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

 

Nju mobile

Oferta z rachunkiem

Nju mobile to sieć komórkowa, której operatorem jest Orange Polska S.A. Sieć działa w oparciu o infrastrukturę Orange i oferuje drugą najszybszą transmisję LTE w kraju. Nju z rachunkiem to oferta bez-abonamentowa tzn. że nie musimy co miesiąc płacić za cały abonament czy pakiet usług. Jeśli nie korzystamy z usług w danym miesiącu to nic nie zapłacimy.


Polecamy ofertę z włączoną opcją ,,Rozmowy"

bez limitu rozmów na komórki i stacjonarne (również w roamingu UE)
2 GB pakiet internetowy (1GB w pierwszych 6 miesiącach)
0,96 GB pakiet internetowy w roamingu UE
19 zł maksymalny miesięczny rachunek
Dodatkowy pakiet 9 GB za 9 zł
Umowa na czas nieokreślony (okres wyp. 30 dni)

 

Nju dodatkowy numer - najlepsza oferta rodzinna

Teraz do każdego kontraktu nju z rachunkiem możemy dokupić jeden numer dodatkowy za 9 zł miesięcznie. Zamiast kupować nowy numer możemy także przenieść nasz istniejący numer od innego operatora. Dodatkowy numer korzysta z usług nielimitowanych w takim samym zakresie jak numer główny. Jeśli na numerze głównym włączymy usługę  ,,Wszystko"  za 29 zł to na numerze dodatkowym będziemy mieli również nieleimitowane sms/mms-y i rozmowy  do sieci komórkowych i stacjonarnych oraz współdzielony pakiet internetowy 10GB i to tylko za kwotę 9 zł/miesiecznie. Możemy również dokupić do numeru podstawowego dodatkowe pakiety internetowe. Pakiety takie są współdzielone z numerem dodatkowym. W ofercie nju na kartę niestety nie mamy możliwości skorzystania z numeru dodatkowego.

plan nju dodatkowy

 

Nju Internet Dodatkowy

Posiadając nju z rachunkiem możemy jeszcze (oprócz numeru dodatkowego za 9 zł) zakupić dodatkową kartę SIM z internetem mobilnym. Za jedyne 19 zł miesięcznie otrzymamy pakiet internetowy 20 GB. Mając włączona usługę ,,im dłużej tym lepiej" pakiet ten po 6 miesiącach zwiększy się do 40 GB.

 

 

 

Nju internetowy - typowa oferta inte​rnetu mobilnego

80 GB limit transferu danych (40 GB w pierwszych 6 miesiacach)
LTE pełna prędkość LTE, zasięg sieci Orange
lejek 1Mb/s bezpłatny lejek po wykorzystaniu pakietu
staż wysokość pakietu zależy od stażu w sieci
29 zł maksymalny rachunek miesięczny
oferta tylko-sim

 

Najlepsza na rynku oferta abonamentowa bez limitu rozmów

Pierwsza w Polsce (i dotychczas prawie jedyna) oferta z taryfą liniową tzn. klient nie otrzymuje pakietu minut czy sms-ów za który musi zapłacić abonament bez względu na to ile korzystał z tych usług. Opłata miesięczna za usługi wynosi tyle ile to wynika z rzeczywiście z przeprowadzonych rozmów czy wysłanych sms-ów licząc 19 gr/min i 9 gr za SMS-a. Ponadto po przekroczeniu wyznaczonych progów cenowych usługi stają się bezpłatne. Jeśli nie korzystaliśmy z usług to nic nie zapłacimy (staż > 3 m-cy).

 

 

Po​lecamy również ofertę z włączoną usługą ,, Wszystko"

 

bez limitu minut do sieci komórkowych i stacjonarnych
bez limitu SMS/MMS-ów
20GB pakiet internetowy (w roamingu UE 1,46 GB)
Pakiet internetowy przyznawany  w zależności od stażu od 10 GB do 30 GB
29 zł maksymalny rachunek miesięczny

 

 

 

Porównanie nju n​a kartę i oferty z rachunkiem

Porównanie takie wypada na korzyść oferty z rachunkiem co pokazuje zestawienie poniżej.

nju z rachunkiem  Drugi numer za 9 zł /mies, Oferta za 19 zł/30 dni obejmuje no-limit na rozmowy + pakiet 1 GB
nju na kartę Brak promocji na drugi numer, Oferta za 19 zł/30 obejmuje tylko no-limit na rozmowy

Dla ofert na kartę nie występuje pojęcie abonamentu. Jednakże w przypadku wykupienia cyklicznie odnawianego pakietu usługowego np. ,,Wszystko za nie więcej niż 29 zł" możemy też bez problemu wyliczyć maksymalny miesięczny koszt używania telefonu. Warto również zauważyć, że korzystając z oferty z rachunkiem nie będziemy płacić całego abonamentu jeśli w danym miesiacu mniej korzystaliśmy z usług. Po zniesieniu rachunku mninimalnego w nju z rachunkiem (który wynosił 9 z) nasze koszty miesięczne będą takie same jak w ofercie na kartę (19 gr/min , 9 gr/SMS) w sytuacji gdy nie przekroczymy kwoty maksymalnej wyznaczonej dla danego pakietu usługowego (np. kwoty 29 zł). 

 

 

Więcej informacji o ofercie z rachunkiem

 

Spis treści - dalsza część artykułu zawiera następujące informacje:

 

1. Jaki jest zasięg sieci?
2. Jak obliczamy wysokość rachunku?
3. Jakie koszty za internet?
4. Jak przenieść numer do nju mobile'a ?
5. Czy można kupić nju mobile'a na firmę?

Zasięg sieci nju mobile

Zasięg sieci pokrywa się z zasięgiem Orange, ponieważ pod względem infrastruktury telekomunikacyjnej (stacje bazowe itp) jest to ta sama sieć. Mapa zasięgu prezentowana jest na stronie http://www.njumobile.pl/zasieg;. Od 13 sierpnia 2014 r dostępna jest technologia LTE.

 

Nju dla firm

Oferta nju przeznaczona jest jedynie dla dla Klientów indywidualnych (osób fizycznych), którzy nie zawierają umowy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Nie oznacza to, że nie możemy faktury wystawionej na osobę fizyczną zaksięgować w koszty działalności gospodarczej. Zobacz podrozdział ,,Rachunek nju mobile w kosztach firmy >>" na dole strony

 

 

Cennik podstawowy oferty z rachunkiem

Przez osiągnięciem ustalonych progów cenowych abonent jest obciążany według stawek ustalonych w cenniku podstawowym. Jeśli, na przykład abonent rozmawiał w ciągu miesiąca tylko 50 minut to zapłaci za rozmowy jedynie 9,5 zł ( 0,19 zł/min x 50 min).rozmowy do sieci krajowych operatorów komórkowych i stacjonarnych 19 groszy/min.
SMS do krajowych sieci komórkowych 9 groszy
MMS do krajowych sieci komórkowych 19 groszy
transmisja danych 19 gr. za 1 MB
przesyłanie danych - taktowanie paczek danych 100 kB 100 kB

 

Ponadto użytkownik ma do wyboru dodatkowe bezpłatne usługi , które pozwalają na lepsze dopasowanie oferty do swoich potrzeb i tym samym osiągnięcie sporych oszczędności. Są to takie usługi jak:

* ROZMOWY - nielimitowane połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych + pakiet 1 GB  za maksymalnie 19 zł 

* WSZYSTKO - nielimitowane sms/mms-y + połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych + 10 GB za maksymalnie 29 zł miesięcznie 

* NAJWIĘCEJ - sms/mms-y i połączenia jak wyżej + 20 GB za masymalnie 39 zł miesięcznie.

* Im dłużej tym lepiej - zwiększanie pakietu internetowego wraz ze zwiększającym się okresem stażu abonenta w sieci

 

Ile wyniesie nasz rachunek ?

W ofercie nju z rachunkiem nie wystepuje w zasadzie pojęcie abonamentu ponieważ nie jest z góry określona kwota miesięcznego rachunku. Koszt usługi obliczany jest liniowo tzn. jest iloczynem stawki i ilosci wykonanych usług.

Ta zasada obowiązuje jednak tylko do z góry wyznaczonych progów cenowych. Takie progi (limity cenowe) ustalone są osobno dla rozmów , dla wysyłania sms/mms-ów i dla transmisji danych i wynoszą one odpowiednio : 29 zł9 zł i  19 zł . Jeżeli  aktywujemy bezpłatną usługę  np. ,,Wszystko" to uzyskamy jeden limit cenowy 29 zł  na wszystkie usługi razem z pakietem internetowym 10 GB. Jeżeli na przykład w danym okresie rozliczeniowym nie będziemy wysyłać sms-ów to nic za nie nie zapłacimy.  Jeśli natomiast będziemy wysyłać niedużą ilość smsów np. 10 miesięcznie to zapłacimy tylko za tę ilość czyli 90 groszy ( 10x 9 gr/sms). Tak samo naliczane są koszty za rozmowy. Jeśli w danym okresie rozliczenowym wcale nie korzystaliśmy z usług  to nasz rachunek wyniesie 0 zł (od 21.03.2016).

 

Zasady rozliczania opłat za transmisję danych

Abonenci, którzy aktywowali takie usługi jak ,,Rozmowy" czy ,,Wszystkoł" po wykorzystaniu pakietu internetowego (zawartego w usłudze) korzystają dalej z bezpłatnej transmisji danych z ograniczoną prędkością 64 kb/s.

Usługa ,,Im dłużej tym lepiej"

Od sierpnia 2015 r wprowadzono promocję ,,Im dłużej tym lepiej" , która zwiększa od 2 do 3 razy wysokość pakietu internetowego w zależności od długości stażu abonenta w sieci

Usługa obniżająca koszty Pakiet za staż do 6 miesięcy Pakiet za staż powyżej 6 miesięcy Pakiet za staż powyżej 12 miesięcy Pakiet za staż powyżej 24 miesięcy
usługa ,,Rozmowy" za 19 zł   1 GB    2 GB   2,5 GB   3 GB
usługa ,,Wszystko" za 29zł   10 GB   20 GB  25 GB  30 GB
usługa ,,Najwięcej" za 39 zł   20 GB   40 GB   50 GB   60 GB

 

Rachunek minimalny

Od 21 marca 2016 rachunek minimalny 9 zł został zniesiony. Zniesienie tej opłaty dotyczy abonentów z ze stażem co najmniej 3 miesięcznym. Udogodnienie to musimy sami włączyć razem z bezpłatną usługą ,,im dłużej tym lepiej".  Jeśli zatem w jednym miesiacu wcale nie będziemy korzystać z usług to nasz rachunek wyniesie 0 zł.

 

Czy nju z rachunkiem to oferta abonamentowa?

W zasadzie operator unika nazwy oferta abonamentowa. Funkcjonuje nazewnictwo : oferta z rachunkiem i oferta na kartę. Abonament kojarzy się zawsze ze stała opłatą miesięczną, którą zobowiązani jesteśmy zapłacić niezależnie od tego czy korzystaliśmy z usług i czy wykorzystaliśmy do końca przyznane do danego abonamentu bezpłatne pakiety rozmów, sms-ów czy transmisji danych.

 

Jak przenieść numer do niu mobile ?

Przeniesienie numeru do niumobile jest w miarę proste i można to zrobić jedynie przez Internet. W tym celu należy wejść na stronę internetową operatora i wybrać odpowiednią dla siebie ofertę a następnie kliknąć na przycisk przenieś numer. Dalej należy postępować według pojawiających się instrukcji. Po wprowadzeniu naszego dotychczasowego numeru i innych naszych danych należy określić tryb przeniesienia numeru. Zazwyczaj będzie to tryb z zachowaniem okresu wypowiedzenia u dotychczasowego operatora. Taka opcja nie naraża nas na dodatkowe kary umowne. Dostarczenie karty sim oraz umowy następuje za pomocą firmy kurierskiej w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania maila potwierdzającego wysłanie dokumentów. Dostarczona karta sim zawierać będzie numer tymczasowy, tak aby można było od razu korzystać z usług. Do przesyłanych dokumentów załączane jest także pełnomocnictwo dla nowego operatora do reprezentowania klienta w zakresie czynności prawnych związanych z przeniesieniem numeru. Po kilkudniowym okresie weryfikacji zostanie określona data przeniesienia numeru.  Informacja ta zostanie do nas przesłana SMS-em. W określonym  wcześniej przez operatora dniu numer tymczasowy zostanie zastąpiony naszym dotychczasowym numerem. O tym fakcie zostaniemy obowiązkowo powiadomieni sms-em, e-mailem lub telefonicznie. O sposobie powiadomienia decydujemy my sami zaznaczając odpowiednią opcję w formularzy internetowym podczas składania zamówienia. Szczegółowe informacje ,,krok po kroku" dotyczące przeniesienie numeru znajdują się tutaj =>

Dlaczego nie warto wybierać rachunku w formie papierowej

Jeżeli nie wybierzemy opcji e-faktura to za aktywację  zamiast 0 zł zapłacimy 20 zł.  Cena ma zadanie przekonać klientów do rezygnacji z papierowej formy rachunku. Jest to często stosowana praktyka na rynku telefonii komórkowej mająca obniżyć koszty obsługi abonentów. Jeżeli w trakcie umowy zrezygnujemy z e-faktury to niestety opłata za aktywację 20 zł nas nie ominie chyba , że rezygnacje złożymy po 24 miesiącach od daty podpisania umowy.

 

Usługa ,,skarbonka"

W ofercie przewidziano również sytuację gdy abonent nie opłaci na czas rachunku i jego numer zostanie zablokowany. Istnieje wtedy możliwość dalszego korzystania z usług poprzez doładowanie numeru abonenckiego. Doładowanie takie możemy wykonać na kilka sposobów: poprzez bankomat, na stronie internetowej www.doladowania.njumobile.pl , wykonując przelew elektroniczny lub za pomocą karty zdrapki. Po doładowaniu można korzystać z usług zgodnie z cennikiem do wyczerpania środków na koncie. Po uregulowaniu przez abonenta należności wynikających z rachunku, niewykorzystane z doładowań środki mogą być wykorzystane w następnych okresach rozliczeniowych. Jeżeli jednak abonent w ogóle nie ureguluje rachunku, to umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych ulega rozwiązaniu a numer zostaje automatycznie przeniesiony do oferty ,, niu na kartę”

 

Migracja z Orange

Migracja z oferty Orange na abonament, mix oraz oferty na kartę do oferty nju z rachunkiem jest możliwa zgodnie z odpowiednim regulaminem migracji. Niestety z ofert na abonament i mix możemy zmigrować jedynie po zakończeniu okresu na jaki umowy te zostały zawarte. Istnieje możliwość przeniesienie numeru w okresie zastrzeżonym ale wiaże się to z koniecznością zwrotu udzielonej abonentowi w umowie tzw. ulgi cenowej. Migracja z ofert Orange na kartę jest możliwa w dowolnym momencie za wyjątkiem oferty Zetafon, Minutofon . Nie jest tu nawet wymagane wcześniejsze zarejestrowanie karty pre-paid.

 

Rozmowa na koszt odbiorcy

Istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy na koszt odbiorcy. Usługa dostępna jest dla abonentów  w sieci niumobile mobile. Odbiorcą może być każdy abonent tej sieci pod warunkiem, że posiada możliwość przeprowadzenia co najmniej 1-minutowej rozmowy ( w przypadku pre-paid). Zamawiający może zainicjować rozmowę na kilka sposobów jak: połączenie ze specjalnym bezpłatnym numerem czy wysłanie sms-a na numer 550. Następnie odbiorca otrzymuje komunikat głosowy o próbie połączenia na jego koszt. Jeśli zaakceptuje prośbę to polaczenie jest automatycznie zestawiane z zamawiającym. Koszt takiego połączenia jest dość wysoki i wynosi 0,35 zł/minutę. W przypadku abonentów na kartę opłata za połączenie na koszt odbierającego jest pobierana z jednostek zakupionych w ramach doładowań pre-paid. Jeśli chodzi o abonentów z rachunkiem opłata za takie połączenie doliczana jest do faktury

 

Rachunek niumobile w kosztach firmy

Oferta nju przeznaczona jest jedynie dla klientów indywidualnych. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą jako osoba fizyczna (nie jako osoba prawna np. sp. z o.o.) i dokonujemy zakupu towaru czy usługi na fakturę imienną to nie ma przeszkód aby wydatek ten zaksięgować w kosztach firmy. Z zebranych przez nas informacji wynika jasno, że faktura imienna może być dowodem księgowym. Reguluje to Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów kpir (paragraf 12 do 16).

Zgodnie z tym rozporządzeniem podstawą zapisów w księdze są faktury a także inne dowody dowody księgowe. Paragraf 14 ust. 2 wymienionego rozporządzenia mówi, że dowód księgowy (dowód wewnętrzny) może dotyczyć : ,,wydatków związanych z opłatami za czynsz, energię elektryczną, telefon, wodę, gaz i centralne ogrzewanie, w części przypadającej na działalność gospodarczą; podstawą do sporządzenia tego dowodu jest dokument obejmujący całość opłat na te cele” Najbezpieczniejszym zatem rozwiązaniem będzie sporządzanie co miesiąc Księgowego dowodu wewnętrznego na podstawie imiennej faktury. Do takiego dowodu księgowego trzeba załączyć oryginalny rachunek z nju mobile. Warto również opisywać na odwrotnej stronie rachunku lub w treści dowodu wewnętrznego, że telefon wykorzystywany był w 100% dla potrzeb działalności gospodarczej. Jeszcze bezpieczniejszym rozwiązaniem jest przyjęcie założenia, że nasz telefon wykorzystywany jest na przykład w 20 % dla celów prywatnych a w 80% dla celów prowadzonej działalności gospodarczej. W tym przypadku księgujemy w koszty tylko 80 % wydatków za usługi telekomunikacyjne. Dodatkowym argumentem może być fakt, że zgodnie z ustawą Kodeks Cywilny firmą osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarcza jest przede wszystkim imię i nazwisko. Najważniejsze jest to aby poniesiony koszt był związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. A co z VAT ? Naszym zdaniem, zgodnie z ustawą o VAT jeśli podatnik nie może odliczyć podatku naliczonego to może go, zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://www.gofin.pl Dla wątpiących proponujemy zasięgnięcie informacji w swoim Urzędzie Skarbowym lub wystąpienie z zapytaniem o indywidualną interpretację. Przedstawiona powyżej opinia stanowi jedynie indywidualną ocenę sytuacji podatkowej przez redaktora serwisu super-sim.pl i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

 

 

 

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2