wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Ogromna ilość smartfonów z Androidem jest podatna na włamania

Dodano: 16.06.2022

Obecnie urządzenia z Androidem zajmują około 70% rynku w skali globalnej. Duża ilość tych urządzeń stanowi zagrożenie bezpieczeństwa, ponieważ Google już ich nie obsługuje w zakresie aktualizacji zabezpieczeń. Dzieje się tak, ponieważ na wielu obecnie używanych smartfonach nadal działają starsze wersje Androida, które przestały otrzymywać poprawki bezpieczeństwa. Niestety nadal można znaleźć urządzenia z Androidem, które zostały wydane nawet dziesięć lat temu. Na dzień dzisiejszy ze wspieranych  wersji Androida 12, 11 i 10 korzysta odpowiednio 36,47% i 29,15% i 15,03% użytkowników w skali globalnej. Natomiast liczba aktywnych smartfonów bez wsparcia w zakresie bezpieczeństwa czyli z systemem Android 9 i wcześniejszymi wersjami systemu wynosi obecnie około 20%. Niestety we wrześniu 2022  liczba ta wzrośnie o kolejne 15,03% , ponieważ Google wypuści Androida 13 i przestanie wspierać wersję 10 systemu operacyjnego. Tym samym liczba użytkowników Androida podatnych na włamania hakerów wyniesie 35%.

Mając powyższe na uwadze, ważne jest aby przy zakupie nowego smartfona zwracać uwagę na okres wsparcia w zakresie aktualizacji zabezpieczeń.

 

Autor: KaEn
Źródło: własne

Dodaj komentarz

500
Komentarze

ExpPert 2022-06-16 00:58

Obecnie na najkrótsze okresy wsparcia bezpieczeństwa dają chińscy producenci jak Xiaomi, Oppo czy realme. Producenci, którzy najdłużej aktualizują system operacyjny oraz najdłużej dostarczają łatki bezpieczeństwa to Apple (5 lat) i Samsung (4 lata)

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.
baner reklamowy-4

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-5 baner reklamowy-1
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.