wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Koniec z różnymi ładowarkami w smartfonach

Dodano: 08.06.2022

I doczekaliśmy w końcu sytuacji, gdy firma Apple będzie zmuszona w Europie porzucić kabel Lightning na rzecz USB-C. Właśnie Unia Europejska osiągnęła porozumienie, które narzuca producentom urządzeń elektronicznych wyposażanie swoich produktów w taki  jednolity port ładowania. Porozumienie osiągnięto po dziesięciu latach rozmów w tej sprawie.

Unia Europejska opublikowała osiągnięte porozumienie w komunikacie prasowym . W oświadczeniu podkreślono, że już pod koniec 2024 roku konsumenci nie będą już potrzebować innego urządzenia ładującego i kabla przy każdym zakupie nowego telefonu i będą mogli używać tylko jednej ładowarki do przenośnych urządzeń elektronicznych.

 

Ponadto klienci będą mogli wybrać, czy chcą kupić nowy sprzęt elektroniczny z ładowarką czy bez. Nowa zasada pozwoli zaoszczędzić w Europie do 250 mln euro rocznie, które według Unii Europejskiej przeznaczone byłyby na zakup ładowarek.

 

Jednolite zastosowanie USB-C w Europie najbardziej dotknie firmę Apple. Będzie ona musiała albo stworzyć specjalną edycję swoich produktów dla Europy, albo zmodernizować swoje produkty na wszystkich rynkach na świecie. Apple uporczywie sprzeciwiała się jakiemukolwiek nakazowi ujednolicenia portów ładowania. Argumentacja firmy była taka, że ujednolicenie ładowarek doprowadziłoby do ogromnej ilości odpadów elektronicznych, ponieważ konsumenci musieliby pozbyć się starych ładowarek Lightning.

 

Autor: KaEn
Źródło: www

Dodaj komentarz

500
Komentarze

kris44 2022-06-08 00:30

Różnorodność portów ładowania w smartfonach to totalna głupota. To próżność zadufanych w sobie producentów jak np. firma Apple.


ecolog 2022-06-08 00:47

jest w 100 procentach za. Ułatwi to życie nam użytkownikom urządzeń no i jest to działania pro ekologiczne. Mniej będzie elektro- śmieci.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.
baner reklamowy-4

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-5 baner reklamowy-1
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.