wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Czy iPhone'y są bezpieczniejsze niż telefony z Androidem

Dodano: 24.06.2022

W przeciwieństwie do Androida, z którego korzysta wielu producentów, iOS jest zamkniętym systemem operacyjnym. Firma Apple nie udostępnia swojego kodu źródłowego twórcom aplikacji a tym bardziej użytkownikom swoich urządzeń. Wynika z tego wniosek, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że cyberprzestępcy znajdą luki w tym systemie. Z tego powodu wiele osób uważa, że iOS jest bezpieczniejszym systemem operacyjnym. Niezależnie od tego nie ma sposobu, aby być całkowicie bezpiecznym w sieci, nawet jeśli posiadamy telefon firmy Apple. Najważniejszym zagadnieniem jest tu fakt czy nasz telefon posiada nadal wsparcie w zakresie aktualizacji systemu oraz aktualizacji zabezpieczeń.

Które smartfony Apple są obecnie niebezpieczne w użytkowaniu?

iPhone 5 i starsze wersje (z wyjątkiem iPhone'a 5s) nie otrzymują już aktualizacji zabezpieczeń. Jeśli używamy któregoś ze smartfonów, które nie mają wsparcia bepieczeństwa, powinieniśmy kupić jak naszybciej nowy model.  iPhone'y obenie niebezpieczne to : iPhone 5 (wydany we wrześniu 2012),  iPhone 4S (wydany w październiku 2011) i iPhone 4 (wydany we wrzesniu 2010).

 

Dlaczego iPhone jest bezpieczniejszy?

Telefony z Androidem są zwykle częściej atakowane niż iPhone'y, ze względu na większą liczbę dostępnych aplikacji. Można powiedzieć, że w przypadku urządzeń z Androidem cyberprzestępcy mają większe pole ataku. IPhone'y nie są również tak podatne na ataki jak urządzenia z Androidem, ponieważ Apple kontroluje zarówno urządzenia, jak i system operacyjny. Tymczasem Android jest dostosowywany przez wielu producentów smartfonów, którzy zazwyczaj dopasowują system operacyjny do swoich urządzeń. Poprzez to dostosowywanie i instalowanie oprogramowania innych firm, producenci wprowadzają niechcąco dodatkowe luki w zabezpieczeniach. Nie oznacza to, że iPhone'y są odporne na ataki lub luki w zabezpieczeniach. Niedawno właśnie firma Apple załatała dwie istotne luki w zabezpieczeniach, które mogły umożliwić aplikacjom innych firm dostęp do naszego prywatnego identyfikatora Apple ID. Również niedawno wykryto błąd Safari 15, który mógł ujawnić naszą historię przeglądania. Trzeba zauważyć, że złośliwe oprogramowanie na iPhone'a jest droższe w opracowaniu, ponieważ wymaga bardziej skomplikowanych sztuczek, aby dostać się do systemu iOS. Jednak użytkownicy systemów iOS są bardziej wartościowymi celami i mogą przynosić większe zyski, jeśli firma przestępcza jest w stanie podjąć wysiłek opracowania bardziej złożonego złośliwego oprogramowania..

Czy na pewno iPhone jest bezpieczniejszy telefonów z Androidem?

Reputacja Androida w zabezpieczaniu swojego systemu nie jest dobra. Jak wiadomo powszechnie uważa się, że iPhone'y są znacznie bezpieczniejsze. Są jednak głosy ekspertów nie do końca podzielające ten pogląd. Twierdzą oni, że gdy kupujemy telefon z Androidem to mamy wiele możliwości ustawienie różnego rodzaju blokad (jeśli oczywiście posiadamy odpowiednią wiedzę techniczną). Niestety z iPhonem jest inaczej. Firma Apple sprawia, że jego urządzenia są trudniejsze do ataku , ale jednocześnie trudniejsze do ustawienia ochrony.

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: www

Dodaj komentarz

500
Komentarze

Pan iPhoniarz 2022-05-20 15:43

iPhoniarze zawsze górą. I właśnie dlatego mam i zawsze będę używał telefonu Apple'a.


xdd~ 2022-06-24 01:49

A ja się nie martwię, który jest bezpieczniejszy. Nie używam smartona i nie boli mnie głowa, że ktoś mnie zhakuje. Pegasusa też się nie boję

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.
baner reklamowy-4

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-5 baner reklamowy-1
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.