wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Telefony z klapką straciły popularność ale mogą się odrodzić

Dodano: 21.06.2021

Telefony z klapką pojawiły się bardzo wcześnie a Motorola miała w tym segmencie największy udział. Motorola MicroTAC i StarTAC były jednymi z pierwszych telefonów z klapką. Zalety tego typu telefonów to m.in. ochrona klawiatury przed przypadkowymi naciśnięciami, możliwość przesuwania słuchawki do bardziej ergonomicznej pozycji, ochrona ekranu przed zarysowaniami.

Obecnie, po okesie słabej popularności telefonów z klapką, okazało się jak na ironię, ze to właśnie zapotrzebowanie na większe ekrany przywróciło je spowrotem do życia. Dzięki urządzeniom takim jak Motorola RAZR 2019 i Samsung Galaxy Z Flip znowu zainteresowanie tego typu urządzeniami wzrosło. 

Oczywiście telefony z klapką mają też swoje wady.  Ze względu na złożoność konstrukcji telefony te są trudniejsze w produkcji i łatwiejsze do uszkodzenia w trakcie użytkowania. Ponadto telefony takie są z reguły grubsze gabarytowo. Fakt, że nie widać ekranu powoduje, że nie widać kto do nas dzwoni, lub dzwonił albo wysłał wiadomość. Rozwiązaniem było tu dodanie drugiego ekranu, wystarczająco dużego, aby przekazać ważne wspomniane informacje. Niestety generowało to dodatkowe koszty. 

Z czasem popyt na większe ekrany doprowadził zmierzchu telefonów z klapką. Producenci próbowali jeszcze wypuścić kilak modeli  wykorzystując sprzętową klawiaturę QWERTY. Wypróbowano kilka dziwacznych projektów, takich jak Motorola Backflip, która miała QWERTY po jednej stronie i ekran po drugiej .

Jak wspomnieliśmy wcześniej, obecnie telefony z klapką powróciły w formie smartfonów ze składanym ekranem. Ceny tych urządzeń są bardzo wysokie co powoduje , że nie cieszą się jeszcze dużą popularnością. Z pewnością staną się bardziej popularne gdy ceny spadną.

 

Autor: KaEn
Źródło: www
Komentarze

Jerzy 2021-06-21 15:22

miałem kiedyś taki telefon z klapką i byłem z niego zadowolony.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.
baner reklamowy-4

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-2 baner reklamowy-1
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.