wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Bieżący kwartał może być dla Apple'a najgorszy w historii

Dodano: 12.05.2020

Na bardzo słabe wyniki sprzedaży koncernu Apple w kwietniu 2020 wpłynęło kilka czynników związanych z panującą epidemią koronawirusa. Po pierwsze zdecydowana większość salonów firmowych Apple poza Chinami oraz większość sklepów detalicznych w USA została zamknięta. Wielu potencjalnych klientów w okresie pandemii zrezygnowało z zakupu nowego telefonu. Analitycy oszacowali, że w kwietniu sprzedaż iPhone'a spadła aż o 77% w ujęciu rocznym. W stosunku do marca 2020 wartość sprzedaży w kwietniu spadła aż o 56 %.

Przychody Apple uratowała w pewnym sensie dywersyfikacja produktów i usług. Po wielkim sukcesie w sprzedaży iPhone'ów jaki firma osiągnęła w 2015 roku kierownictwo Apple postanowiło zaoferować swoin klientom dodatkowe usługi abonamentowe. Chodziło o to aby użytkownicy iPhone'ów zaczęli subskrybować takie usługi jak Apple Music, Apple TV +, Apple News +, Apple Arcade, iCloud i inne. Ponadto uruchomiono inne usługi jak App Store, AppleCare + i Apple Pay. 

 

Jeszcze niedawno sprzedaż urządzeń stanowiła 69% przychodów Apple'a. Koncern stał się bardziej odporny na spadek sprzedaży urządzeń poprzez poszerzenie źródeł swoich dochodów. Po wybuchu pandemii, w pierwszym kwartale 2020 iPhone stanowił mniej niż 50% przychodów osiagniętych przez koncern. Nawet gdy sprzedaż iPhone'ów spada przychody z usług subskrypcyjnych nie maleją. Ponadto obecnie najszybciej rozwijającym się segmentem biznesowym Apple'a nie jest iPhone. Jest to grupa urządzeń elektroniki noszonej i akcesoriów. Są to przede wszystkim  inteligentne zegarki oraz bezprzewodowe słuchawki. Te ostatnie w postaci wkładek dousznych z Bluetooth wykazują wzrost sprzedaży większy niż jakikolwiek inny produkt Apple.

 

 

Autor: KaEn
Źródło: www

Dodaj komentarz

500
Komentarze

~~x 2020-05-12 00:38

Apple zarabiał grube miliardy na swoich klientach. Ze wszystkich producentów smarfonów posiadał największą marże handlową. Tak więc poradzą sobie.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.