wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Rusza pierwsza komercyjna sieć 5G w Polsce

Dodano: 09.05.2020

Nowa sieć 5G w postaci 100 nadajników będzie działać na obszarze 7 polskich miast: Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia. W drugim etapie rozbudowy sieci zasięg 5G obejmie całą Warszawę oraz okoliczne miejscowości. W tym celu wybudowanych będzie 600 dodatkowych stacji 5G. W sieci sprzedaży Plusa oferowane są już smartfony i routery 5G obsługujące technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

 

Plus w pierwszym etapie budowy sieci 5G zastosował częstotliwość 2,6 GHz TDD o szerokości pasma 50 MHz. Czętotliwość ta pozwala objąć zasięgiem większe obszary. Obecnie operator czeka na przydział częstotliwości (zawieszona aukcja) z zakresu 3,4-3,8 GHz. Przy tej częstotliwości transmisja danych odbywać się będzie w szerszym pasmie 80 MHz i dlatego można będzie osiągnąć jeszcze wyższe szybkości. Niestety częstotliwość ta charakteryzuje się mniejszym zasięgiem. Tak więc sieć 5G w Plusie będzie rozwijana w przyszłości na wszelkich możliwych częstotliwościach przeznaczonych dla tej technologii.

Z datą uruchomienia sieci 5G w Plusie, będą mogli z niej korzystać wszyscy klienci ofert abonamentowych mieszkający w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu, którzy znajdują się w zasięgu 100 stacji 5G. Oczywiście klienci muszą posiadać sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

 

Jak podaje operator cenowa oferta taryf 5G zostanie przedstawiona w najbliższym czasie. W pierwszych miesiącach transmisja danych w 5G będzie dostępna promocyjnie w ramach pakietów internetowych w aktualnie dostępnych abonamentach.

 

 

Autor: KaEn
Źródło: Plus

Dodaj komentarz

500
Komentarze

Jerzy 2020-05-09 00:48

Mieszkam w Szczecinie tak więc będę miał okazję sprawdzić tą nową technologię. Ciekawe czy będzie można korzystać w ofertach prepaid.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.