banner
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

artykuł-zdjęcie

 

Numer stacjonarny w telefonie komórkowym

Dodano: 01.06.2017

Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę, że w telefonie komórkowym możemy posiadać numer stacjonarny. Numer taki funkcjonuje tak samo jak w tradycyjnej sieci stacjonarnej. Za pomocą telefonu komórkowego możemy odbierać połączenia na nasz numer stacjonarny jak również je inicjować.

 

Aby posiadać numer stacjonarny w komórce musimy albo przenieść nasz istniejący numer stacjonarny do operatora komórkowego albo zakupić u tego operatora całkiem nowy numer. Telefon taki nazywany jest potocznie komórką stacjonarną.

Po przeniesieniu numeru stacjonarnego do sieci Plus, Play czy T-Mobile w zakresie funkcjonalności połączeń praktycznie nic się nie zmienia się. Nawet opłaty , które płacą nasi znajomi, dzwoniąc do nas, nie ulegają zmianie. Są to nadal stawki, które obowiązują w ramach sieci stacjonarnej. Numer stacjonarny w sieci operatora telefonii komórkowej może działać tylko w tzw. strefie stacjonarnej. Strefę tę w przybliżony sposób określa się jako obszar o promieniu ok. 500 m a jest to obszar zasięgu jednej stacji bazowej BTS (stacja bazowa telefonii komórkowej). Wynika z tego, że taki telefon stacjonarny jest bardziej funkcjonalny dla użytkownika ponieważ będzie działał jak telefon bezprzewodowy dużego zasięgu. Zasięg taki może obejmować prawie całe osiedle, małą miejscowość czy całą wieś. Po przekroczeniu strefy stacjonarnej włącza się poczta głosowa. Nagrane wiadomości możemy następnie odsłuchiwać. Mamy tu zatem funkcjonalność jak w automatycznej sekretarce.

 

Nowa oferta Plusa na komórkę stacjonarną

Na początku maja 2017 sieć Plusa przedstawiła odświeżoną ofertę na komórkę stacjonarną.

Abonent może wybrać jeden z trzech promocyjnych planów taryfowych zgodnie z tabelą poniżej (ceny z VAT)

Oferta na komórkę stacjonarną w sieci Plus Komórka Stacjonarna 9,99 Komórka Stacjonarna 19,99 Komórka Stacjonarna 29,99
Abonament 9,99 zł 19,99 zł 29,99 zł
Liczba minut do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych wliczona w abonament Brak Bez Limitu
Liczba minut do wszystkich krajowych sieci komórkowych wliczona w abonament Brak Bez Limitu
Stawka za minutę krajowego połączenia do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych 0,29 zł 0 zł
Stawka za minutę krajowego połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych 0,29 zł 0 zł

 

Ponadto w ramach sieci Plusa rozmowy na numery komórkowe są bezpłatne i nielimitowane. Opłata aktywacyjna wynosi 49 zł.

 

Nowa oferta łączona w Play

W połowie maja 2017 Play zaprezentował ciekawy pomysł na przejęcie abonentów stacjonarnych. Jest to dokładniej ujmując oferta na przeniesienie do Play numeru z tradycyjnej sieci stacjonarnej. Oferta skierowana jest tylko do klientów, którzy nadal korzystają z telefonu stacjonarnego. Po dokonaniu przeniesienia numeru stacjonarnego klient otrzymuje 2 karty SIM: jedna z numerem stacjonarnym i druga z dodatkowym numerem komórkowym. Abonament za 2 karty wynosi 35 zł. Na obu numerach (stacjonarnym i komórkowym) otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci a na telefonie komórkowym dodatkowo 1 GB danych.

 

Podsumowanie

Użytkownikom tradycyjnych telefonów stacjonarnych coraz trudniej znaleźć motywację do utrzymania numeru w sieci przewodowej. Operatorzy komórkowi widzą w tych abonentach potencjał do zwiększania bazy własnych sieci komórkowych. Komórka stacjonarna stała się w ostatnim czasie bardzo atrakcyjną alternatywą dla telefonu przewodowego zarówno pod względem kosztów jak i pod względem oferowanych funkcjonalności.

Poniżej przedstawiamy, w uproszczony sposób, zestawienie kilku najlepszych ofert na komórkę stacjonarną dla klientów indywidualnych a także tradycyjną ofertę TP (Orange).

Objaśnienia do rankingu: Ilość minut w abonamencie w w/w ofertach oznacza maksymalną bezpłatną ilość minut do sieci stacjonarnych (niekiedy również do komórkowych) z reguły na połączenia strefowe i międzymiastowe. Informacje szczegółowe znajdują się w odpowiednich regulaminach promocji.

 

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: www
Komentarze

adam 2017-05-30 13:50

Ja już dawno zrezygnowałem z telefonu stacjonarnego. Przecież za 29 zł miesięcznie mamy oferty komórkowe z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci a w tym do sieci stacjonarnych.


ania22 2017-05-30 13:51

stacjonarne ludzie trzymają chyba z przyzwyczajenia.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości
bannerbanner
.
baner reklamowy-5

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-4
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.