banner
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile
artykuł-zdjęcie

 

Nowa wojna cenowa w segmencie prepaid

Dodano: 01.06.2016

 
Poleć nas na Facebooku
 

 

W ostatnim czasie dało się zauważyć wzmożenie działań marketingowych przez operatorów komórkowych w zakresie usług na kartę. Operatorzy jakby zapomnieli o usługach abonamentowych i rozpoczęli silną rywalizację w ramach ofert prepaid. Być może nasilenie działań konkurencyjnych w usługach przed-płaconych związane jest z planowanymi zmianami w zakresie rejestrowania danych osobowych użytkowników usług na kartę. Prawdopodobnie od nowego roku kupując kartę prepaid będziemy musieli okazać dokument tożsamości a wszystkie istniejące karty prepaid będą musiały być zarejestrowane i przyporządkowane do konkretnego użytkownika. Jest to wymóg prawny określony w tzw. ustawie antyterrorystycznej. W efekcie wprowadzonych wymagań różnice w zakresie ewidencji danych osobowych między użytkownikiem prepaid a abonentem post-paid znacznie się zmniejszą. Operatorzy spodziewają się przed wprowadzeniem zmian prawnych, wzmożonych zakupów usług prepaid. Stąd chyba nowa wojna cenowa.

 

Przejrzyjmy zatem ostatnio wprowadzone ważniejsze zmiany w ofertach prepaid

Nowa Formuła Unlimited na kartę

Zaprezentowana 12 maja br. Formuła Play na kartę wywołała spore zamieszanie na rynku usług telekomunikacyjnych.  Oferta Play przebija swoją atrakcyjnością nawet pakiet usług  #bezlimitu oferowany przez Virgin Mobile. Pakiet #bezlimitu to dotychczasowy niekwestionowany lider wśród ofert na kartę.

Teraz w Play za kwotę 25 zł /30 dni otrzymamy nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich sieci (w tym do sieci stacjonarnych) oraz Internet 6 GB. Poprzednia oferta była znacznie droższa. Pakiet no-limit + 3 GB kosztował 35 zł/30 dni. Nowa propozycja Play zmienia mocno układ sił na rynku usług telekomunikacyjnych. Magiczna kwota 29 zł za no-limit została przełamana. Teraz inne oferty będą musiały się dostosować aby były konkurencyjne. Dotyczy to także ofert post-paid, które w obecnym kształcie nie wyglądają korzystnie.

Prawdopodobnie nowa oferta Play jest odpowiedzią na kampanię Orange promującą swoją ofertę prepaid z taryfą  no-limit i pakietem 6 GB za 26 zł /31 dni. Oferta Orange dotyczy tylko osób przenoszących numer do sieci tego operatora i przy zestawieniu ze starą propozycją Play wyglądała bardzo atrakcyjnie.

W Virgin Mobile nowy starter z bezpłatnym pakietem 10GB

Od 18 maja w Virgin Mobile można otrzymać za darmo starter z pakietem internetowym 10 GB. Starter zamawiamy przez internet i posiada on na koncie kwotę 5 zł do dowolnego wykorzystania. Bezpłatny jednorazowy pakiet internetowy 10 GB otrzymamy przy doładowaniu konta kwotą minimum 25 zł

 

Plush na kartę - nowa oferta dla przenoszących numer

Zasada nowej oferty, obowiazującej od 18 maja, jest prosta. Użytkownicy przenoszący numer do Plusha otrzymają rabat 50% na wybrany pakiet przez pierwsze trzy miesiące korzystania z oferty.

Do wyboru mamy 3 pakiety usługowe:

1. Pakiet zawierający 10 GB internetu, rozmowy i SMS-y bez limitu do sieci komórkowych za 14,50 przez 3 miesiace dla przenoszących numer, a następnie 29 zł na 30 dni

2. Pakiet obejmujący 5 GB, SMS-y bez limitu i stawką 9 groszy za minutę połączenia na komórki za 9,50 zł przez 3 miesiace dla przenoszących numer, a następnie 19 zł na 30 dni

3. Najtańszy pakiet z internetem 3 GB i SMS-ami bez limitu  za 7,50 zł przez 3 miesiace dla przenoszących numer, a następnie 15 zł na 30 dni

 

 

Aktualne promocje w T-Mobile na kartę

Od 1 lutego 2016 trwa promocja dla użytkowników T-Mobile na Kartę. Po doładowaniu konta kwotą min. 25 zł otrzymujemy bezpłatny pakiet internetowy 10GB /30 dni.  Niedawno bo 10 maja promocja ta została przedłużona do dnia 14 czerwca br.

Od 29 lutego funkcjonuje w T-Mobile na kartę odnawialny pakiet nielimitowanych rozmów do sieci komórkowych i stacjonarnych za 25 zł /30 dni. Teraz w połączeniu bezpłatnym Internetem 10 GB i uruchomieniem pakietu za 25 zł mamy atrakcyjny no-limit (bez sms-ów) za 25 zł/30 dni.

 

Nowe, lepsze taryfy prepaid w Plusie

W połowie marca 2016 Plus wprowadził nowe taryfy w ofercie JA+ na kartę. Główna zmiana to więcej Internetu w pakietach usługowych oferujących nielimitowane sms-y i rozmowy na komórki. W pakiecie za 35 zł/30 dni dostaniemy teraz nielimitowane sms-y i rozmowy na komórki oraz internet  3 GB + dodatkowe 3GB (w promocji obowiązującej do 15 czerwca)

 

W nju mobile na kartę internet już z lejkiem

Oferta nju na kartę również uległa modernizacji w ostatnim czasie. Od 19 marca br. zaczęła nareszcie obowiązywać zasada lejka. Po wykorzystaniu pakietu internetowego transmisja zwalnia do 64 kb/s i jest bezpłatna. Wprowadzono również usługę ,,im dłużnej tym lepiej" zwiększającą pakiety internetowe dla klientów z większym stażem.

 

Promocja w Orange na Kartę dla przenoszących numer

Warto dla porządku przypomnieć obowiązującą od 25 stycznia 2016 r w Orange specjalną promocję w segmencie prepaid zachęcającą do przeniesienie numeru do tego operatora. Po dokonaniu  przeniesienia numeru mamy możliwość włączenia specjalnej usługi promocyjnej. Usługa ta obejmuje  nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane sms-y oraz pakiet internetowy 8 GB za kwotę 28 zł / 31 dni.  Usługę tą możemy włączyć jedynie w okresie 12 miesięcy od daty przeniesienia numeru. Promocyjny pakiet będzie odnawiał się cyklicznie bez ograniczenia (powyżej 12 m-cy), ale jeśli po 12 miesiącach zapomnimy doładować konto to pakiet zostanie bezpowrotnie wyłączony. Korzystając zatem z tej promocji  musimy brać po uwagę, że po 12 miesiącach jeśli zapomnimy doładować konto nie otrzymany już tak dobrych warunków.

Ponadto od 24 maja br.  Orange wprowadziła nową promocję w ofercie na kartę gdzie sami możemy elastycznie stworzyć dla siebie pakiet usług no-limit wraz z internetem. Jeśli na przykład potrzebujemy pełny no-limit na 3 dni to zapłacimy tylko 3 zł. Dodatkowo internet 3GB /3dni kupimy też za 3zł. W ten sposób sami możemy tworzyć różne pakiety ważne przez okres od 3 do 100 dni.

 

Podsumowanie

Ostatnie zmiany w ofertach prepaid bardzo uatrakcyjniły ten segment rynku i jednocześnie zdewaluowały oferty abonamentowe.  Operatorzy po poniesieniu znacznych kosztów związanych z wykupem licencji za częstotliwości LTE będą poszukiwać nowych możliwości zwiększenia przychodów i zysków. Tymczasem wydaje się, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Zwiększenie atrakcyjności ofert na kartę spowoduje zmniejszenie świadczenia usług abonamentowych, które to przecież przynoszą operatorom największe wpływy finansowe.  

 

Krzysztof Nieścioruk

Autor: j.w.
Źródło: www
Komentarze

Ken33 2016-05-30 00:54

tak dobrej oferty jak nju mobile drugi numer za 9 zł w prepaidzie się nie znajdzie. Tylko w ofercie abonamentowej.


mobi 2016-05-30 00:56

czas chyba przesiąść się z abonamentu na prepaida.


kris 2016-05-30 00:58

niektórzy kliencie chcą tylko abonament. Nie interesuje ich ciągłe pilnowanie konta i doładowywanie.


ania 2016-05-30 00:59

abonament jest tylko dla bogaczy


prepaidowiec 2016-06-01 09:08

Ja korzystam już od dawna z ofert na kartę, z tego względu że jeśli masz abonament 30zł to trzeba zapłacić 30zł, a jak masz ofertę na kartę 30zł to kupujesz zdrapkę 30zł na allegro lub zdrapnecie po 26-27zł i wychodzi że w przeciągu roku mam 1 miesiąc gratis.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.