banner
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile
artykuł-zdjęcie

 

Coraz większa rywalizacja w segmencie prepaid

Dodano: 02.02.2016

 
Poleć nas na Facebooku
 

 

Aktualizacja artykułu

 

Nie jest tajemnicą, że użytkownicy ofert prepaid generują operatorom kilkukrotnie mniejszy przychód niż abonenci post-paid. Segment ofert na kartę był do tej pory zdominowany przez operatorów wirtualnych MVNO. Wygląda na to, że sytuacja ta uległa zmianie. W ostatnim czasie operatorzy infrastrukturalni MNO mocno zwiększyli swoje zainteresowanie usługami przedpłaconymi nie pozostawiając operatorom wirtualnym dużego pola manewru.

  

Nowa promocyjna usługa w Orange na Kartę dla przenoszących numer

W dniu 25 stycznia 2016 r Orange wprowadził specjalną usługę promocyjną w segmencie prepaid zachęcającą do przeniesienie numeru do tego operatora. Żeby skorzystać z tej propozycji musimy posiadać numer w innej sieci (z wyjątkiem nju mobile) i przenieść go do Orange na kartę. Przenoszony numer od innego operatora może być numerem z oferty abonamentowej lub z oferty na kartę. Po włączeniu usługi promocyjnej otrzymujemy za kwotę 28 zł na okres 31 dni nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane sms-y oraz pakiet internetowy 8 GB. Usługę tą możemy włączyć jako jednorazową lub cykliczną. Warunkiem odnowienia usługi jest posiadanie na koncie odpowiednich środków finansowych potrzebnych do pokrycie opłaty za włączenie usługi tj. 28 zł. Mankamentem nowej propozycji Orange może być to, że usługę możemy włączyć jedynie w okresie 12 miesięcy od daty przeniesienia numeru. Usługa może odnawiać się cyklicznie bez ograniczenia (powyżej 12 m-cy), ale jeśli po 12 miesiącach zapomnimy doładować konto to zostanie ona bezpowrotnie wyłączona. Przenosząc zatem numer do Orange na kartę musimy brać po uwagę, że po 12 miesiącach (jeśli zapomnimy doładować konto) znowu będziemy przenosić numer do innego operatora lub pozostaniemy w sieci na nieco gorszych warunkach określonych przez obecne standardowe oferty prepaid operatora.

 

Virgin Mobile zmniejsza pakiet internetowy

Virgin Mobile zapowiedział zakończenie od 24 lutego promocji Dokładka w pakiecie usług #Bezlimitu. Pakiet ten obejmował pełny ,,no limit" + 2 GB za 29 zł/30 dni. Promocja polegała na zwiększeniu internetu z 2 GB do 5GB. Po zakończeniu promocji Virgin Mobile zapowiedział jednak zwiększenie internetu w ramach standardowego pakietu #Bezlimitu do 4 GB.

 

10 GB do każdego doładowania w T-Mobile

Od 28 stycznia T-Mobile wprowadził nową rewelacyjną promocję do oferty na kartę.  Za każde doładowanie konta kwotą mnimum 25 zł otrzymamy w prezencie pakiet internetowy 10 GB. Pakiet ważny jest przez okres 30 dni. Doładowanie konta możemy robić wielokrotnie a pakiet przyznany będzie za każdym razem według daty zasilenia konta. Czyżby czeka nas nowa wojna cenowa w usługach prepaid?

 

Refleksja

Może powstać pytanie czy preferowanie ofert na kartę w stosunku do ofert abonamentowych i takie przeciąganie kientów z post-paid do preapid ma sens? Dla klientów abonamentowych może to być kłopotliwe bo zmuszające ich do przeniesienia numeru do segmentu prepaid. Dla samych operatorów MNO skutki takiego działania mogą być również, w dłuższej perspektywie, niekorzystne.  Zaproponowanie przez jedengo operatora super oferty na przeniesienienie numeru do prepaid zapewne nakręci spiralę następnych propozycji prepaid od innych operatorów i nieodwracalnie zmniejszy na rynku liczbę klientów abonamentowych.

 

Krzysztof Nieścioruk

Autor: j.w.
Źródło: www
Komentarze

adam44 2016-01-29 12:56

Konkurencja pomiędzy operatorami to dobra rzecz. Wojny cenowe to ich sprawa. Dla nas klientów będzie z tego korzyść.


TED 2016-01-29 12:57

Oferty na kartę mają swoje zalety ale także i wady. Ja nie lubię ciągle pilnować czy mam naładowane konto czy nie.


Troip 2016-01-29 12:57

Ted na jakim ty świecie żyjesz? Dzisiaj prepaid jest znacznie wygodniejszy od post paid większość to są taryfy bez limitu, odnawialne automatycznie każdego miesiąca, ja doładowuję konto raz na 3, 4 miesiące przez stronę internetową topup center ze zniżką 10%, i każdego miesiąca pobiera mi się z konta opłata bez mojego udziału, tylko kilka dni wcześniej informują mnie, żebym posiadał środki na koncie na odnowienie się taryfy, a telefony kupione na wolnym rynku dostają dużo wcześniej aktualizacje.


zdrap 2016-02-04 10:52

A ja doładowuję na zdrap.net bo nie trzeba podawać numeru telefonu i facebooka jak na topup, zresztą na zdrapnecie jest grosz taniej:) Topup było ok jak mieli 15% upustu, ale się skończyło:(


Mirol65 2016-02-11 21:43

Tak operatorzy prześcigają się w swych ofertach dokładając coraz więcej internetu , tylko nikt nie widzi , że te dane coraz szybciej nam znikają . sposób rozliczania zużycia pakietów danych jest jawną kpiną . Nie ma tu żadnych wyjątków zaokrąglają , aż miło .

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.