banner
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile
artykuł-zdjęcie

 

Ranking ofert rodzinnych

Dodano: 01.04.2016

 
Poleć nas na Facebooku
 

 

Co to są oferty rodzinne

Oferty rodzinne jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są przede wszystkim dla rodziny, chociaż nie jest to wymóg bezwzględny. Możliwe jest korzystanie z oferty rodzinnej na przykład przez grupę osób znajomych czy osób sobie bliskich.  W ramach jednej umowy abonamentowej otrzymujemy kilka kart sim. Rozliczanie usług następuje na jednym koncie abonenckim za pomocą zbiorczej faktury. Rodzina jako klient zbiorowy traktowana jest w tym przypadku przez operatora podobnie jak mała firma i w związku z tym otrzymuje wysokie rabaty.

Zasady rozliczania usług w ofertach rodzinnych

W większości ofert rodzinnych abonament podstawowy obejmuje 3 karty sim umożliwiające nielimitowane połączenia do sieci komórkowych + pakiet internetowy rozliczany wspólnie dla wszystkich tych kart Jeśli chcemy więcej usług np. nielimitowane sms/mms-y czy nielimitowane połączenia do sieci stacjonarnych to kwota abonamentu wspólnego odpowiednio wzrasta. Ponadto do istniejącej grupy 3 kart sim możemy dokupić następne karty za określoną stałą kwotę miesięczną powiększającą wspólny abonament. Z reguły maksymalna ilość kart sim na kontrakcie rodzinnym to 8 sztuk. Jeśli do karty sim zdecydujemy się dokupić telefon to abonament całkowity wzrasta o odpowiednią kwotę zależną od wartości tego urządzenia (np. o 20 zł dla telefonów ze średniej półki)

 

Pierwsze oferty rodzinne w Polsce

Oferty rodzinne od dawna są bardzo popularne w USA i Kanadzie. W Polsce przyjęły się stosunkowo późno. Prekursorem był Play z ofertą Formuła Rodzinna. W sierpniu 2015 sieć Orange uruchomiła propozycję Smart Plan LTE Wspólny. Była to druga na naszym rynku oferta dedykowana dla rodziny. Następnie 7 października 2015 Plus zaprezentował swoją propozycję Ja+ Rodzina.

 

Najlepsze oferty rodzinne

Poniżej prezentujemy najlepsze oferty rodzinne operatorów MNO. Przedstawiono jedynie najtańsze oferty bez telefonu i z abonamentem poniżej 100 zł. We wszystkich tych ofertach obowiązuje umowa na okres 24-miesięcy.

 

 

 

 

 

A co w T-Mobile ?

Niedawno T-Mobile zapowiedział wprowadzenie oferty rodzinnej pod nazwą Jump 3 w 1 dla najbliższych. Oferta miała wejść na rynek od 1 marca 2016. Niestety do dziś nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana na stronie internetowej operatora.

Szczegóły Jump 3 w 1 dla najbliższych

W ramach abonamentu za 3 karty SIM otrzymamy nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych i stacjonarnych , nielimitowane SMS-y/MMS-y i dla każdego oddzielny pakiet internetowy  5 GB.

Oferta ma być dostępna w dwóch opcjach:

  • 3 karty SIM bez telefonu za 74,97 zł miesięcznie
  • 2 karty SIM + 1 karta SIM z telefonem w bardzo atrakcyjnym abonamencie 84,97 zł miesięcznie.

Propozycja T-Mobile, o ile wejdzie na rynek, zapowiada sie zatem całkiem atrakcyjnie. Podobno oferta dostepna jest na razie tylko w Salonach Sprzedaży.

 

Posumowanie rankingu

Jak łatwo zauważyć propozycje operatorów nie odbiegają bardzo od siebie. Jeśli nasza rodzina składa sie tylko z trzech osób to najlepsza może być dla nas oferta Plusa lub Play.  W Plusie za 69,9 zł miesięcznie otrzymujemy 3 karty sim z nielimitowanymi rozmowami na komórki + pakiet 10 GB. W Play natomiast abonament jest nieco wyższy ale za to przez pierwsze 6 miesięcy wynosi 0 zł. Także pakiet internetowy w ofercie Play jest nieco większy (15 GB).   Dla bardziej licznej rodziny najatrakcyjniej  wygląda oferta Orange gdzie za abonament  79,9 zł otrzymujemy nielimitowane sms-y i rozmowy na komórki + 10 GB a za dodatkową kartę zapłacimy tylko 15 zł/mies.  

 

Oferty podobne do rodzinnych

Przykładem oferty zbliżonej do rodzinnej może być propozycja dodatkowego numeru w nju mobile. Oferta uruchomiona w kwietniu 2015 r umożliwia dokupienia do każdego kontraktu nju z rachunkiem dodatkowego numeru za symboliczną kwotę 9 zł miesięcznie. Dodatkowy numer korzysta z tych samych usług nielimitowanych co numer główny. Na przykład jeżeli  na numerze głównym włączymy usługę  ,,Wszystko komórkowe za 29 zł" to na numerze dodatkowym za 9 zł/mies będziemy mogli również korzystać z nielimitowanych sms-ów i rozmów do sieci komórkowych oraz współdzielonego pakietu internetowego od 2 do 6GB (w zależności od stażu) lub 10 GB (w promocji do 30 września 2016).  Niestety możemy dokupić tylko jeden taki dodatkowy numer.

 

 

Zalety ofert rodzinnych.

- Tańsze usługi w przeliczeniu na jedną kartę sim.

- Jeden rachunek na całą rodzinę. Mniej kłopotów z płaceniem i łatwa kontrola kosztów. Nie trzeba martwić się o terminy płatności za każdą kartę sim  czy ewentualne doładowania.

- Wspólny pakiet internetowy zapewnia bardziej ekonomiczne i elastyczne wykorzystanie limitu transferu danych.

 

Krzysztof Nieścioruk

 

Autor: j.w.
Źródło: www
Komentarze

rudy 2016-03-30 11:02

bardzo pomocny ranking. wszystko ładnie przedstawione i prosto opisane. dla mnie i żony najlepsza jest oferta nju mobile.


ania 2016-03-30 12:04

z tego wszystkiego to najlepiej wygląda Nju mobile. No ale tylko dla 2 osób. Czyli dla rodziny bez dziecka


Ken 2016-03-30 12:07

T-Mobile będzie najlepszą ofertą rodzinną o ile zostanie wprowadzona na rynek. Ale coś mi się wydaje, że zbyt dobrze wygląda aby była realna


Kris 2016-03-30 12:08

jak na razie najbardziej popularną ofertę rodzinną ma Play. Może dlatego , że ma ją najdłużej spośród wszystkich operatorów.


Luther 2016-04-05 21:22

Oferta rodzinna t-mobile jest dostępna tylko w salonach. Byłem akurat niedawno w salonie o coś spytać i akurat słyszałem jak została ona przedstawiana innemu klientowi. Potem próbowałem dowiedzieć się więcej na jej temat w BOK i oni potwierdzili, że tylko w salonie można aktywować ofertę rodzinną np. za 85zł 1 karta główna sim z telefonem + 2 karty sim bez telefonu. Na każdym numerze korzysta się z tej samej oferty. W każdym bądź razie oferta nju mobile jest dla mnie bardziej atrakcyjna :)


Kris 2016-04-06 10:56

dzięki Luther za cenną informację


dzidek 2016-04-07 16:38

nju mobile najlepsze


Tytus 2016-04-09 18:17

Bo prawda jest taka że abonenci kupują gołą sim czy to,1 lub kilka bo telefon kupią sobie z wolnego rynku a ja polecam Nju dla dwóch osób bo naprawdę warto a wypowiedzenie jest w każdej chwili czyli 30 dni i aktywacja zero.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.