Ranking ofert abonamentowych ,, tylko sim"

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

 

Dosypywanie Gigabajtów. Nowy trend w ofertach

Dodano: 01.09.2015

 
Poleć nas na Facebooku
 

 

W ostatnim okresie kilku miesięcy byliśmy świadkami dużej ilości zmian w ofertach telefonii komórkowej. Wyjątkowo w okresie wakacyjnym operatorzy nie odpoczywali. Analizując nowe propozycje cenowe głównych sieci komórkowych można dojść do wniosku, że mocno tanieje Internet.

Więcej Internetu - sposób na odświeżenie oferty

Większość zmian w ofertach polegała na  zwiększeniu pakietów internetowych w ramach tej samej kwoty abonamentu czy też tej samej kwoty pakietu prepaid. Można powiedzieć, że Internet spowszechniał i stał się tani.

 

Pakiet 1GB to minimum

Jeszcze do niedawna można było znaleźć oferty abonamentowe z niedużym pakietem internetowym np. 250 MB. Obecnie pakiet 1 GB to minimum i prawie norma u większości operatorów.

 

Przeanalizujmy zatem ostatnie zmiany cenowe pod kątem wielkości oferowanych pakietów internetowych zarówno w ofertach postpaid jak i prepaid.

 

Play

Pod koniec marca 2015 w ofercie Play Internet na kartę po raz pierwszy w segmencie prepaid uruchomiony został nielimitowany dostęp do internetu.  Nielimitowany transfer danych można już uzyskać wykupując cykliczny pakiet internetowy za 45 zł ważny przez okres 30 dni.

Pod koniec sierpnia operator Play ponownie zaszokował. Do swojej oferty głosowej prepaid  wprowadził pakiet internetowy 10 GB za 10 zł ważny przez 30 dni.  Tak taniego pakietu na kartę żaden operator wcześniej nie zaoferował. Oferta ma być ważna do 30.11.2015 roku.

 

 

Virgin Mobile

Na początku czerwca sieć ta  zwiększyła pakiet internetowy w ofercie prepaid  #bezlimitu. W ramach cyklicznego pakietu za 29 zł/30 dni obejmującego nielimitowane sms-y i rozmowy do wszystkich sieci otrzymujemy teraz zamiast 2 GB pakiet 5 GB. Promocja planowana była na okres wakacji lecz operator MVNO niedawno ogłosił jej przedłużenie.

 

 

Heyah

W wakacje sieć ta dwa razy modyfikowała swoje oferty. Pierwsza zmiana polegała na dwukrotnych zwiększeniu pakietów internetowych w ofertach na abonament i na kartę. Druga zmiana to wprowadzenie do oferty głosowej postpaid usługi całkowicie nielimitowanego Internetu za dodatkową opłatą w wysokości 19,99 zł

 

 

Red Bull Mobile

 

Tu również Internet znacznie staniał. W nowej ofercie ,,tylko sim” , wprowadzonej w połowie lipca, podstawowy abonament to 9 zł z pakietem internetowym 3 GB. Do tego abonamentu możemy dalej dokupić różne pakietu usługowe ,,no limit”

 

 

Nju Mobile

Najważniejsza zmiana dotyczy oferty z rachunkiem i polega na zwiększaniu pakietu internetowego wraz ze zwiększającym się okresem stażu abonenta. I tak po upływie 6 miesięcy pakiet internetowy wzrasta 2 razy, po upływie roku 2,5 razy a po 2 latach aż 3 razy.

Ponadto od 28 sierpnia zwiększony został pakiet internetowy w usłudze ,,jeden na wszystko" z 2 GB do 5 GB. Teraz będąc w sieci nju przez okres powyżej pół roku i mając uruchomioną usługę ,,jeden na wszystko za 39 zł” otrzymujemy do dyspozycji pakiet internetowy 10 GB + nielimitowane sms/mms-y oraz nielimitowane  rozmowy na komórki i stacjonarne za kwotę nie większą niż 39 zł miesięcznie.

 

 

Orange

Tradycyjnie na wakacje Orange udostępnił  dla użytkowników na kartę możliwość zakupu pakietu internetowego 6GB za 6 zł. Pakiet miał okres ważności 30 dni.

Pod koniec wakacji Orange wprowadził do oferty abonamentowej Smart Plany LTE, które zstąpiły poprzednie  Smart Plany (Halo, Multi, Mix). W nowych planach dostajemy więcej opcji ,,no limit” i przede wszystkim większe pakiety internetowe  od 1 GB do 5 GB.

 

Dlaczego potrzebujemy coraz większych pakietów internetowych?

Po pierwsze stale rośnie nasz transfer danych w sieci internetowej. Przeglądane przez nas strony internetowe coraz częściej oferują streaming wideo, który bardzo często włącza się bez naszej zgody. Po drugie  nasze zapotrzebowanie na transmisję danych mocno zwiększają rozwijające się ostatnio usługi w technologii chmury (np. przechowywanie danych w chmurze)

Ponadto przesyłane przez nas zdjęcia fotograficzne mają coraz większy rozmiar plików ze względu na coraz większą ilość pikseli w matrycach telefonów komórkowych. Zwiększają się również pojemności plików wideo z uwagi na wprowadzanie coraz wyższych standardów odtwarzania jak np. rozdzielczość 4K.

Duże znaczenie ma również rozwój technologii transmisji danych. Rozszerzający się zasięg  LTE spowodował znaczne zwiększenie prędkości transmisji danych i co za tym idzie możliwość szybszego zużycia naszego pakietu internetowego.

 

 

Podsumowanie

Jak widać na przykładzie ostatnich kliku miesięcy operatorzy telefonii komórkowej coraz hojniej proponują większe pakiety internetowe. Zwiększanie tych pakietów stało się w ostatnim czasie sposobem na odświeżenie oferty. Analizując ostanie zmiany, można śmiało przypuszczać, że wkrótce doczekamy się odświeżenia ofert w sieci Plus i T-Mobile. Widać tu wyraźnie, na tle konkurencji, konieczność podwojenia pakietów internetowych w niższych ofertach abonamentowych z telefonem.

Warto również zauważyć, że odświeżanie ofert poprzez ,,dosypywanie gigabajtów" nie jest dla operatorów zbyt kosztowną operacją. Po pierwsze dysponują oni nową oraz zmodernizowaną siecią nadajników LTE co zwiększa możliwości transferu danych w całej sieci. Po drugie zwiększenie, na przykład, dwukrotne pakietów internetowych w istniejących ofertach nie przekłada się bezpośrednio na dwukrotne zwiększenie transferu od i do abonentów. Dzieje się tak dlatego, że duża część abonentów nie wykorzystuje w 100% swoich pakietów internetowych z uwagi na korzystanie w wielu miejscach  sieci WiFi. Ponadto, jeszcze dosyć duża cześć abonentów, pomimo wykupienia taryfy z pakietem internetowym, nie posiada smartfona i nie korzysta z internetu.

 

 

Aktualizacja z dnia 10.09.2015

Sieć Play poinformowała, że dniem 10 września zwiększa pakiety internetowe we wszystkich ofertach abonamentowych (Formuły Unlimited i Smart Unlimited)  zarówno z telefonem jak i ,,tylko sim". Zwiększenie tych pakietów polega na ich podwojeniu w niższych abonamentach i znacznym zwiększeniu w wyższych abonamentach. Czyżby to wpływ naszego artykułu?

 

 

Krzysztof Nieścioruk

Autor: j.w.
Źródło: strony internetowe operatorów komórkowych
Komentarze

Zdziwiony 2015-08-30 23:42

Jeszcze niedawno operatorzy zarabiali krocie na internecie - zwłaszcza gdy abonent przekraczał pakiet internetowy, a teraz rozdają internet prawie za darmo. Ja to się wszystko szybko zmienia?


adam 2015-08-30 23:43

za darmo to nie rozdają internetu. Ale taniej to rzeczywiście jest .


kris 2015-08-30 23:46

ciekawe czy Play utrzyma dłużej pakiet 10 GB za 10 zł ? Piszą , że tylko do końca listopada 2015


Dariusz 2015-09-04 10:57

Bardzo fajne i czytelne zestawienie. Niezwykle pomocne


Tytus 2015-09-05 20:06

To co Nju zrobiło to mistrzostwo świata .


benek 2015-09-09 12:02

dobry artykuł


izi 2015-09-10 11:33

spirala się nakręca. Teraz Play podwoił pakiety internetowe od 10 września w ofertach na abonament

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2