Ranking ofert abonamentowych ,, tylko sim"

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

 

Druga silna przecena rynku. Wojen cenowych ciąg dalszy.

Dodano: 01.08.2015

 
Poleć nas na Facebooku
 

 

Wydawało się że wakacje to okres wyciszenia i spokoju na rynku ofert telefonii komórkowej. Tymczasem w tym roku rozpętało się istne piekło. Jak do tego doszło i kto jest winny drugiej fali eskalacji obniżek cen usług telekomunikacyjnych?

 

Jak to zwykle bywa na mocno konkurencyjnym rynku usług, ciężko jest utrzymać stałe ceny przed dłuższy okres czasu.  Jednak przez ostanie kilka miesięcy mieliśmy względny spokój.

 

Przed samymi wakacjami zaatakował operator wirtualny Virgin Mobile znacznie polepszając swoją i tak już bardzo dobrą ofertę prepaid z odnawialnym pakietem usług  #bezlimitu.  Dotychczas w ramach pakietu #bezlimitu otrzymywaliśmy nielimitowane sms-y i rozmowy na komórki i stacjonarne + 2GB za 29 zł na okres 30 dni. Można powiedzieć, że była to najlepsza oferta prepaid na rynku. Operator MVNO uznał jednak że to za mało. W ramach promocji wakacyjnej zwiększył w tej ofercie internet do 5 GB. W ten sposób zwiększył się jeszcze dystans pomiędzy Virgin Mobile a ofertami prepaid i postpaid pozostałych operatorów.

 

Na początku miesiąca lipca br. sieć drugoplanowa operatora T-Mobile działająca pod marką Heyah zmieniła swoją ofertę abonamentową ,,tylko sim”. Zmiana polegała na dwukrotnym zwiększeniu wielkości pakietów internetowych we wszystkich planach taryfowych tak jak pokazano to w  tabeli poniżej.

 

Pakiet Smart S Smart M Smart L Smart XL
Abonament 9,99 zł 14,99 zł 19,99 zł 29,99 zł
Pakiet Internetowy 1GB  2 GB 2GB 4 GB 3 GB 6 GB 5 GB 10 GB
SMS-y 0,14 zł nielimitowane SMS-y
MMS-sy 0,18 zł nielimitowane MMS-y
Dodatkowy atrybut oferty Koszt  za rozmowy na komórki jest ograniczony do kwoty 29,99 zł miesięcznie
Rozmowy do sieci komórkowych i stacjonarnych 0,29 zł

 

W połowie miesiąca lipca nową ofertę abonamentową zaprezentowała sieć drugoplanowa operatora Play działająca pod marką Red Bull Mobile. Oferta podstawowa ,,tylko sim” to abonament za 9 zł z pakietem 3 GB do którego możemy dokupić różne opcje usługowe typu ,,no limit” . W ten sposób możemy na przykład mieć ofertę z nielimitowanymi rozmowami do sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi sms/mms-ami + 5 GB za kwotę 39 zł miesięcznie.

 

 

21 lipca sieć Heyah ponownie zmodyfikowała swoje oferty. Do taryfy Heyah Smart XL dodano opcje całkowicie nielimitowanego Internetu za dodatkową kwotę 19,99 zł miesięcznie. Ponadto do wszystkich planów taryfowych dodano również opcję usługową nielimitowanych rozmów do sieci komórkowych i stacjonarnych za 19,9 zł miesięcznie. Teraz oferta Heyah wygląda naprawdę imponująca. Na przykład w ofercie abonamentowej Smart M po dokupieniu opcji za 19,9 zł z nielimitowanymi rozmowami nasz całkowity rachunek wyniesie 34,99 zł miesięcznie. Za tę kwotę otrzymujemy nielimitowane sms/mms-y i rozmowy do sieci komórkowych i stacjonarnych + Internet 4 GB.

Po powyższych zmianach w Heyah oferty niektórych sieci zaczęły wyglądać raczej blado.

 

Następnego dnia zareagowała sieć nju mobile wprowadzając do swojej oferty nową bezpłatną usługę pod nazwą ,,Wszystko komórkowe za 29 zł” .  Usługa obowiązuje w ofercie z rachunkiem. Po jej włączeniu mamy gwarancję , że nie zapłacimy więcej niż 29 zł/mies za nielimitowane sms/mms-y , rozmowy do sieci komórkowych i transmisję danych do 2 GB.  Również za rozmowy do sieci stacjonarnych nie zapłacimy więcej jak 10 zł/mies. 

To nie koniec dobrych wieści od nju mobile. Według niektórych źródeł z dniem 28 sierpnia 2015 w ramach usługi ,,jeden na wszystko" zwiększony zostanie pakiet internetowy z 2 GB do 5 GB.  Wynika z tego, że za  kwotę nie większą niż 39 zł miesięcznie otrzymamy pełny ,,no limit"  na rozmowy (komórki + stacjonarne) i sms/mms-y + pakiet 5 GB. Czy można sobie wyobrazić lepszą ofertę?

 

Tak więc, ku zadowoleniu nas klientów, wojny cenowe rozpętały się ponownie.

 

Aktualizacja 1:

Z dniem 17 sierpnia nju mobile wprowadził do oferty z rachunkiem nową bezpłatną usługę pod nazwą ,,Im dłużej tym lepiej". Usługa polega na zwiększaniu pakietu internetowego wraz ze zwiększającym się okresem stażu abonenta. I tak po upływie 6 miesięcy pakiet internetowy wzrasta 2 razy, po upływie roku 2,5 razy a po 2 latach aż 3 razy.

Szczegóły prezentuje tabela.

  Pakiet za staż do 6 miesięcy Pakiet za staż powyżej 6 miesięcy Pakiet za staż powyżej 12 miesięcy Pakiet za staż powyżej 24 miesięcy
usługa
Jeden na wszystko za 39 zł
  2 GB   4 GB   5 GB   6 GB
usługa
Wszystko komórkowe za 29zł
  2 GB   4 GB   5 GB   6 GB
usługa Więcej internetu   10 GB   20 GB   25 GB   30 GB

 

 

Aktualizacja 2:

Z dniem 21 sierpnia sieć Orange zmieniła swoją ofertę abonamentową i wprowadziła Smart Plany LTE. Nowa oferta zastąpiła poprzednie Smart Plany (Halo, Multi, Mix), które były już mało konkurencyjne w stosunku do ofert innych sieci. W nowej ofercie, w tej samej kwocie abonamentu,  dostajemy więcej usług głosowych i internetu. Na przykład za kwotę 49,99 zł /miesięcznie mamy już nielimitowane sms-y i rozmowy na komórki + 1 GB internetu.

 

Smart Plan LTE 49,9 zł

Nowa oferta z telefonem

bez limitu - rozmowy do sieci komórkowych
bez limitu - sms-ów do wszystkich sieci
49,98 zł - wysokość abonamentu
1 GB - pakiet internetowy
 umowa na czas określony 24 m-ce
29 groszy/min  do sieci  stacjonarnych

 

 

Smart Plan Multi 49,98 zł

Dotychczasowa oferta z telefonem

200 minut /SMS/MMS-ów do wszystkich sieci
bez limitu rozmowy w Orange
49,98 zł wysokość abonamentu
0,5 GB pakiet internetowy
 umowa na czas określony 24 m-ce
29 groszy/min  do sieci komórkowych i stacjonarnych

 

 

Krzysztof Nieścioruk

Autor: j.w.
Źródło: strony internetowe operatorów komórkowych
Komentarze

adam 2015-07-29 00:36

i bardzo dobrze, niech operatorzy rywalizują. Ja pamiętam jeszcze czasy, gdy za nieduży pakiet minut abonament kosztował 100 zł


Daniel28 2015-07-29 00:37

czekam na te 5 GB od nju mobile. To będzie oferta nie do przebicia


Daniel28 2015-07-29 00:39

a czemu nikt nie chwali Heyach. Za 35 zł mamy pełny ,,no limit" i pakiet 4 GB. Chodzi mi o taryfę Heyah Smart M


caqu 2015-07-30 00:25

Nie chwali heyah bo virgin daje za 29zł no limit do wszystkich i 5gb netu. Policz sobie heyah z rozmowami


Krzysiek 2015-08-14 00:30

A mi się śmiać chcę, jak słyszę, że znajomej w Tmobile proponują na przedłużenie umowy na firmę abonament za 80zł z pakietem 100minut w cenie. Wow! W dodatku nachalnie wielokrotnie dzwoniąc mimo ciągłego odmawiania i proszenia o niewydzwanianie.


Zbych 2015-08-18 10:35

z tym pakietem internetowym to świetny pomysł. Konkurencja wymięka razem z prepaidami.


kgb 2015-08-26 12:29

teraz Orange jest O.K. Nowe plany taryfowe z telefonem są chyba jedne z najlepszych obecnie na rynku

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2