banner
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

artykuł-zdjęcie

 

Nie wiesz jaki smartfon wybrać? Zrobimy to za Ciebie

Dodano: 01.05.2024

Podczas wyboru nowego smartfona zawsze pojawiają się pytania techniczne związane m.in z typem i rozmiarem wyświetlacza, szybkością procesora czy też rozdzielczością ekranu. Na przykład zastanawiamy się czy nasz obecny smartfon jest dla nas wystarczający pod względem wielkości ekranu czy też wybrać większy. Podstawowy problem polega na tym, że sami nie pamiętamy co obecnie posiadamy. Nie pamiętamy czy nasz obecny smartfon posiada ekran o rozdzielczości HD, Full HD czy też może jeszcze wyższą. Dobrze byłoby zatem, aby przeprowadzić szybki i krótki audyt swojego smartfona. Możemy to zrobić poprzez identyfikację modelu swojego urządzenia i sprawdzenie paramertów technicznych w internetowym katalogu lub instrukcji obsługi telefonu. Zajmie to jednak trochę czasu.

A jak byłoby przyjemnie jeśli to nasza strona sama rozpoznałaby model Twojego telefonu i sama sprawdziłaby i wyświetliła podstawowe jego parametry jak data produkcji (premiery urządzenia), zastosowany procesor, wersja systemu operacyjnego, wielkość ekranu w calach, typ ekranu (LED, IPS, OLED) oraz jego rozdzielczość (HD, Full HD itp). Użytkownik smartfona będąc na naszej stronie mógłby od razu zorientować się w jakim stanie zaawansowania technologicznego jest obecnie jego urządzenie, czy jest mocno przestarzałe oraz czy posiada aktualny system operacyjny.

 

Jeszcze przyjemniej byłoby jeśli nasza strona wykonałby mini audyt Twojego telefonu czyli dokonała oceny podstawowych paramertów technicznych pod kątem obecnych standardów i zaproponowała stosowne zmiany. Chodzi o zmianę parametrów na wyższe w Twoim nowym smartfonie.

 

Poznaj swój telefon

Nie rozpoznano telefonu.

 

Wszystkie te wyżej wspomniane funkcjonalności zostały właśnie wdrożone na naszej stronie.

Ponadto dla wielu modeli urządzeń z Androidem podajemy również informację o dacie zakończenia przez producenta wsparcia w zakresie aktualizacji zabezpieczeń (jeśli nie znajdziemy danych w naszej bazie to informacja nie zostanie wyświetlona). Dodatkowo wyświetlana jest informacja z jakiej sieci internetowej (Orange, Plus, Play, T-Mobile) obecnie korzystamy. Niestety na dzień dzisiejszy rozpoznawanie modelu telefonu nie działa dla urządzeń firmy Apple. Producent niestety ukrywa tę informację w nagłówku indentyfikacyjnym User-Agent wysyłanym protokołem HTTP przez przeglądarkę telefonu do serwera www. W tym przypadku rozpoznawana jest tylko marka Apple, wersja systemu operacyjnego iOS oraz rodzaj używanej przeglądarki internetowej. W przypadku urządzeń z systemem Androidem większość telefonów jest rozpoznawanych (nierozpoznawalnych jest ok. 10%).

 

Jak działa nasz moduł mini audytu?

Przed wyświetleniem naszej strony na ekranie smartfona uruchamiany jest moduł php rozpoznawania telefonu działający na zasadzie dekodowania informacji zawartej w nagłówku "Client Hints" lub nagłówku identyfikacyjnym UA (User-Agent). Nnagłówki te wysyłane są do serwera www przez przeglądarkę internetową smartfona protokołem HTTP. Po zdekodowaniu informacji z nagłówka na ekranie telefonu użytkownika wyświetlana jest informacja o marce i typie telefonu, używanej wersji systemu operacyjnego i wersji przeglądarki internetowej. Sprawdzany jest również numer IP telefonu aby rozpoznać z czyjej sieci internetowej (Orange, Plus, Play, T-Mobile) korzysta smartfon. Jeśli sieć internetowa nie zostanie rozpoznana to informacja o tym nie jest wyświetlana. Moduł audytu wyświetlany jest tylko w przypadku korzystania z naszego serwisu na urządzeniu mobilnym. Moduł nie wyświetla się gdy korzystamy z komputera stacjonarnego.

Po rozpoznaniu modelu telefonu program szuka w naszej bazie MySQL podstawowych paramertów technicznych danego urządzenia jak data produkcji, typ i rozmiar ekranu, rozdzielczość wyświetlacza, typ procesora. Sprawdzana jest również w naszej bazie MySQL (wprowadzona wcześniej dla danego modelu) informacja o dacie zakończenia przez producenta wsparcia w zakresie aktualizacji zabezpieczeń. Jeśli informacja o dacie zakończenia aktualizacji bezpieczeństwa nie zostanie znaleziona to informacja o tej właściwości nie zostanie wyświetlona. 

Po wyświetleniu informacji o parametrach technicznych naszego telefonu, na samym dole pojawia się okienko informacyjne ''Zalecenia - Co zmienić".  Wyświetlane są komunikaty informujące, które obecne parametry techniczne telefonu są wystarczające a które należy podwyższyć biorąc pod uwagę obecne standardy technologiczne.  W przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu audytu o większą ilość parametrów technicznych telefonu.

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: własne

Dodaj komentarz

500
Komentarze

Jerzy 2022-05-21 01:30

działa rzeczywiście świetnie. Mój telefon Samsung Galaxy jest już przestarzały i pokazało mi że muszę wymienić bo nie mam wsparcia bezpieczeństwa


Monika 2022-05-21 13:17

Działa , działa :)

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości
bannerbanner
.
baner reklamowy-5

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-4
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.