banner
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

artykuł-zdjęcie

 

Kiedy telefon z Androidem wygrywa z iPhone'm

Dodano: 05.05.2020

Od dawna trwa debata pomiędzy właścicielami urządzeń z systemem operacyjnym Android a systemem iOS na temat, która platforma jest lepsza. Wydaje się, że nie będzie ona szybko rozstrzygnięta. Obie strony mają swoje mocne argumenty. Obecnie są jednak pewne funkcje i możliwości Androida, których iOS jeszcze nie potrafi. Poniżej prezentujemy 7 takich możliwości, które użytkownicy Androida mogą zrobić, a o których użytkownicy iPhone'ów mogą tylko pomarzyć.

Możliwość wyboru aplikacji, której chcemy używać a nie tylko tej preferowanej przez Apple

Na przykład opcja ustawienia Gmaila jako domyślnej aplikacji do obsługi poczty na iPhonie jest czymś, o co użytkownicy iOS proszą Apple od lat. Apple dodał już opcję usuwania własnych aplikacji z iOS, ale nadal nie można ustawić aplikacji domyślnej. Jeśli chodzi o Androida to pozwala on bez problemu ustawić np. Firefoksa lub Operę jako domyślną przeglądarkę zamiast Google Chrome.

Asystent Google robi przewagę

Użytkownicy iPhone'ów mają Siri a użytkownicy Androida Asystenta Google. Asystent Google jest znacznie bardziej zaawansowanym narzędziem niż Siri z wielu powodów. Podstawową zaletą Asystenta Gogle jest fakt, że korzysta z ogromnej bazy danych Google. 

Możliwość używania dwóch aplikacji jednocześnie w trybie podzielonego ekranu

Jak wiadomo iPadOS 13 zapewnia już jednoczesne korzystanie z wielu aplikacji. Jednak iOS 13 i co za tym idzie najnowsze iPhone'y nie mają takiej funkcji. Użytkownicy Androida mają możliwość używania dwóch aplikacji na podzielonym ekranie od 2016 roku wraz z powstaniem systemu  Android 7.0 Nougat.

Korzystanie z dwóch aplikacji jest przydatne, jeśli na przykład próbujemy wyszukać numer telefonu w Kontaktach, aby wysłać go do kogoś w programie Facebook Messenger. Możemy również potrzebować informacji z innego dokumentu podczas tworzenia wiadomości e-mail. Nie jest jasne, dlaczego Apple nie dodał jeszcze tej funkcji do iPhone'a.  

Możliwosć dowolnego dostosowania wyglądu ekranu

Podejście Apple do ekranu głównego polega na umieszczeniu wszystkich zainstalowanych aplikacji w sztywnej siatce. W urządzeniach z Androidem ekran główny nie jest zgodny z układem siatki, co pozwala na umieszczanie ikon aplikacji w dowolnym miejscu. 

Możliwość personalizacji ustawień telefonu za pomocą programów typu launcher

Programy typu launchers pozwalają całkowicie zmienić sposób interakcji użytkownika z telefonem. Korzystanie z programu uruchamiającego launcher na telefonie z Androidem pozwala dostosować prawie każdy aspekt wyglądu i zachowania się telefonu, dzięki czemu jest on bardziej osobisty. W telefonach Apple ustawienia takie są wykluczone przez producenta.

Automatycznie zmieniające się tapety

W telefonie z Androidem możemy uruchomić aplikację Tapety Google . Aplikacja ta codziennie automatycznie odświeża tapetę na ekranie głównym. Mamy to do wyboru wiele rodzajów tapet. 

Jednoczesne ogladanie wideo i tekstu w tym samym czasie

Ta funkcja umożliwia na przykład nawigowanie w Mapach Google i jednocześnie opuszczenie aplikacji aby odpowiedzieć na wiadomość tekstową. Jest to możliwe dzięki systemowi Android Oreo, który powstał w 2017 roku i zyskał ogólnosystemowy tryb obrazu w obrazie. Dzięki temu trybowi obrazu w obrazie możemy używać wideo i jednocześnie obsługiwać inne aplikacje. Na przykład możemy rozpocząć przesyłanie strumieniowe wideo z YouTube'a, a następnie przejść do obsługi wiadomości tekstowej lub e-mailowej aby następnie powrócić do odtwarzanego wideo z YouTube. iPhone'y niestety nie mają żadnego trybu obrazu w obrazie. 

 

 

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: www
Komentarze

Dana 2020-05-05 15:05

ja tam nigdy nie byłem zwolennikiem iPhone'ów. To są telefony dla tych co lubią się pokazać w towarzystwie.


tom 2020-05-05 20:38

hehehehehe no tak android wygrywa:) .....

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości
bannerbanner
.
baner reklamowy-5

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-4
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.