wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

iOS 14.5 już dostępne

Dodano: 27.04.2021

Nowy iOS 14.5 był już dostępny wcześniej dla programistów. Teraz mogą go już pobrać wszyscy użytkownicy iPhone'a 6S lub modelu nowszego. Oprogramowanie można pobrać za pośrednictwem strony internetowej, klikając w Aktualizację oprogramowania w zakładce Ustawienia. 

 

Face ID działa teraz z założoną na twarz maską

Jedną z ważniejszych nowych funkcji jest możliwość odblokowania telefonu  za pomocą zegarka Apple Watch. W systemie iOS 14.5 zegarek odblokowuje iPhone'a, gdy tylko spróbujemy użyć funkcji Face ID, mając na sobie maskę zakrywającą twarz.  Pozwoli to zaoszczędzić kłopotów związanych z koniecznością wpisywania hasła. Niestety działa to trochę wolniej niż używanie samego Face ID.

Kontrola śledzenia

Apple kontynuuje ulepszanie swojego podejścia do prywatności na iPhonie z iOS 14.5. Tym razem firma Apple prosi teraz wszystkich twórców aplikacji, aby poinformowali użytkowników, czy śledzą ich poza aplikacją. Jesli tak to użytkownicy mają możliwość nie wyrażenia na to zgody. Wszyscy programiści aplikacji są teraz zobowiązani do uzyskania od użytkowników takiej zgody. 

 

Aktualizacja Siri

Siri otrzymuje dużą aktualizację w iOS 14.5 z szeregiem nowych zróżnicowanych głosów. Podczas instalowania systemu iOS 14.5 użytkownicy zostaną poproszeni o wybranie jednego z czterech głosów zamiast konkretnego głosu jako domyślny. Siri w iOS 14.5 ma również możliwość ogłaszania, kto dzwoni, jeśli mamy włączone słuchawki, możliwość rozpoczęcia połączenia grupowego i wezwania służb ratowniczych.

 

Ponadtto  wraz z iOS 14.5 wchodzą jeszcze zmiany w zakresie obsługi kontrolerów gier, nowe emotikony oraz zmiany w aplikacji Apple Podcasts

 

Autor: KaEn
Źródło: www

Dodaj komentarz

500
Komentarze

ted34 2021-04-26 23:54

nie wiem czy ta funkcji Face ID z zakrytą twarzą jest jeszzce potrzebna. Trochę Apple się spóźnił bo w zasadzie pandemia się kończy.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-2 baner reklamowy-1
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.