wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Czym wyróżnia się Samsung Galaxy S21 Ultra

Dodano: 16.01.2021

Podczas niedawnej premiery Galaxy S21, S21+ i S21 Ultra poznaliśmy dokładną specyfikacje techniczną prezentowanych smartfonów. Spośród trzech modeli to Galaxy S21 Ultra najbardziej przyciągnął uwagę. Posiada on kilka parametrów technicznych i funkcji nie spotykanych dotychczas w innych smartfonach. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Pierwszy telefon z obsługą Wi-Fi 6E

Wi-Fi 6E to kolejny standard bezprzewodowego internetu. Obejmuje on pasmo 6 GHz. Galaxy S21 Ultra będzie również pracował w paśmie 5 GHz. Ulepszone WiFi pozwoli pracować znacznie większą liczbą kanałów, które nie będą się zakłócać ani nakładać. Według stowarzyszenia Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6E może mieć 14 dodatkowych kanałów 80 MHz i 7 dodatkowych kanałów 160 MHz, zmniejszając zatory i zakłócenia.

 

Najszerszy zakres adaptacyjnego odświeżania wyświetlacza 10 Hz-120 Hz

Odnośnie najważniejszej część telefonu jakim jest ekran, to S21 Ultra zapewnia najwyższe do osiągnięcia obecnie parametry. Jest to ekran wykonany w technologii LTPO OLED charakteryzujący się rekordową jasnością szczytową 1500 nitów. Zastosowanu tu nową technologię oszczędzającą baterię. Polega ona na dynamicznym ustawianiu częstotliwość odświeżania, która może spaść do 10 Hz, gdy prezentowane są statyczne obrazy lub zwiększać aż do 120 Hz, gdy prezentowane są dynamiczne obrazy. Ta precyzyjnie dostosowująca się częstotliwość odświeżania sprawia, że wyświetlacz S21 Ultra jest wyjątkowy.

 

Najszybsza pamięć RAM

W Galaxy S21 Ultra zastosowano nowe pakiety pamięci RAM LPDDR5 1z firmy Samsung, które mogą przesyłać dane z szybkością 6400 megabitów na sekundę (Mb / s). Nowa pamięć RAM jest o 16 procent szybsza od pamięć LPDDR5,  którą można znaleźć w obecnych flagowych modelach jak np. Galaxy Note 20 Ultra. Proces montażowy dla nowego modułu pamięci RAM sprawił, że jest on o 30 procent cieńszy niż jego poprzednik. Oznacza to, że układ zajmuje mniej miejsca wewnątrz smartfonu.

 

Pierwszy czujnik aparatu fotograficznego o rozdzielczości 108 MP zdolny do przechwytywania 12-bitowego koloru

S21 Ultra to pierwszy smartfon wyposażony w najnowszy czujnik HM3 trzeciej generacji firmy Samsung, który rozwiązuje większość problemów jakie mają jego poprzednicy S20 Ultra i Note 20 Ultra. Rozróżnianie i kodowanie pojedynczego koloru zajmuje tu aż 12 bitów.  Ponadto aparat oferuje nowy system ustawiania ostrości PDAF, który zwiększa dokładność ustawiania ostrości o 50% a technologia obrazowania Smart ISO Pro HDR zwiększa czułość na światło o 50%. 

 

Autor: KaEn
Źródło: www
Komentarze

jaro33 2021-01-16 00:02

smartfon marzenie. Ale cena to już smutna rzeczywistość. Może kiedyś kupię jak telefon się zestarzeje i znacznie stanieje.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.
baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.