wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Czy Facebook szpieguje nas za pomocą aparatów w smartfonach?

Dodano: 21.09.2020

W zasadzie sprawa dotyczy użytkowników Intagrama. Facebook jest stroną pozwaną ze względu na fakt, iż jest o właścicielem Instagrama. Oficjalnie Facebook zaprzecza, że używał aparatów iPhone'a do szpiegowania użytkowników Instagrama. Potwierdził jednak, że sytuacja taka mogła być spowodowana błędem, który został już usunięty. Według Facebooka, wykryty błąd powodował wysyłanie nieprawidłowych powiadomień informujących, że Instagram uzyskuje dostęp do aparatów iPhone'a. Pozew zbiorowy został złożony w San Francisco w miniony czwartek przez użytkownika Instagrama, panią Brittany Conditi z New Jersey. Twierdzi ona, że dostęp Instagrama do aparatu jej telefonu nie był związany z błędem i został faktycznie wykonany celowo. Strona składająca pozew  argumentuje, że Instagram przejmując kontrolę nad aparatami iPhone'a uzyskuje cenne dane o swoich użytkownikach. Są to w zasadzie niezwykle prywatne i intymne dane wyciągnięte z domowego zacisza. 

Instagram twierdzi, że nigdy nie przejmuje kontroli nad aparatem smartfona, gdy nie jest on używany. Strona składająca pozew jest innego zdania i twierdzi, że Instagram stale korzysta z funkcji aparatu smartfona użytkowników i monitoruje użytkowników bez pozwolenia. Ponadto w pozwie stwierdzono, że nie ma uzasadnionego powodu dla którego Instagram miałby uzyskiwać dostęp do aparatu smartfona użytkownika, gdy nie korzysta on z funkcji aparatu na Instagramie.

 

Strona składająca pozew twierdzi, że Instagram i Facebook mogą zobaczyć najbardziej intymne momenty z życia użytkowników. Ponadto Facebook i Instagram mogą uzyskiwać informacje, jakie produkty i marki są używane i konsumowane w zaciszu domowym. Dane z aparatów mogą również być wykorzystywne w celu badania reakcji użytkowników na reklamy umieszczone na Instagramie.

 

 

Autor: KaEn
Źródło: www
Komentarze

tymek 2020-09-21 14:15

strach się bać. Chyba trzeba będzie zaklejać wszystkie aparaty w smarfonach, żeby mieć jakąś intymność.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.