wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Telefony 5G już wkrótce będą znacznie tańsze

Dodano: 03.09.2020

Na konferencji IFA 2020 firma Qualcomm zaprezentowała kilka nowych procesorów dla różnych rodzajów technologii - w tym Snapdragon 8cx Gen 2 do komputerów stacjonarnych i nowy chipset 5G do smartfonów.  Ten ostatni należy do serii Snapdragon 400. Jest to seria chipsetów  przeznaczona dla najtańszych smartfonów. Seria Qualcomm 800 przeznaczona jest dla flagowców a seria 600 i 700 dla telefonów klasy średniej. Do tej pory nie było na rynku procesora dedykowanego dla smartfonów budżetowych, więc nowy chipset może sporo namieszać. Dotychczas chipsety Qualcomm z serii 400 były montowane zwykle w niedrogich telefonach takich jak Moto E7 Plus czy Nokia 3.4. Obecnie na rynku jest kilka niedrogich telefonów 5G klasy średniej takich jak OnePlus Nord, Moto G 5G Plus, Xiaomi Mi 10 Lite czy Oppo Find X2 Lite. Jednak wkrótce będzie ich znacznie więcej i po to niższych cenach.

 

Które telefony budżetowe 5G zobaczymy jako pierwsze?

Qualcomm zapowiedział, że nowy chipset 5G z serii 400 pojawi się w telefonach na początku 2021 roku. Na targach IFA 2020  firma Qualcomm potwierdziła, że pierwszym smartfonem z nowym chipsetem może być telefon budżetowy Xiaomi lub Oppo. Zarówno Xiaomi jak i Oppo mają popularną serię niedrogich telefonów jak: linia Xiaomi Redmi czy seria Oppo A. 

 

 

Autor: KaEn
Źródło: www
Komentarze

Adam_33 2020-09-03 16:12

trochę późno, że w 2021 roku telefony budżetowe dostaną procesory 5G. Ta technologia 5G rozwija się błyskawicznie i nie obejmuje ona jedynie telefonów z wyższej półki.

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.