wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Aplikacja Google podpowie czy warto odebrać połączenie

Dodano: 14.09.2020

Od kilku lat wiele firm przestało próbować docierać do nowych klientów przez telefon, ponieważ większość konsumentów ignoruje połączenia od nieznanych numerów z powodu dużej liczby połączeń spamowych. Statystyki z zeszłego roku pokazują, że to rozmowy telefoniczne były na pierwszym miejscu pod względem zgłaszanych przez klientów ilości kontaktów z oszustami. Aby pomóc legalnym firmom docierać do klientów przez telefon, Google wkrótce wprowadzi nową funkcję dla smartfonów z Androidem o nazwie Verified Calls. Funkcja ta umożliwi wyświetlanie na ekranie smartfona do którego kierowane jest połączenie, danych osoby inicjującej połączenie. Dane te zawierać będą: imię i nazwisko dzwoniącego, nazwę firmy oraz cel rozmowy. 

System weryfikacji połączenia opiera się na informacjach dostarczanych przez firmy przed nawiązaniem połączenia. Firma, która zamierza do nas zadzwonić najpierw nawiązuje połączenie z serwerem Google i przekazuje informacje o celu połączenia. Informacja ta jest następnie przekazywana do aplikacji Google zainstalowanej w naszym smartfonie. Dzięki temu wiemy, kto dzwoni, a co ważniejsze, dlaczego dzwoni.

 

Jest sprawą oczywistą, że każda firma chcąca korzystać z tego systemu będzie musiała zostać zweryfikowana przez Google. System taki może być skutecznym sposobem na odfiltrowanie spamerów i fałszywych połączeń od ważnych dla nas rozmów telefonicznych. Google zastrzega jednak, że nie wszystkie ?niezweryfikowane? połączenia będą spamem. Wiadomo przecież, że nie wszystkie firmy zdecydują się na weryfikację i korzystanie z systemu Google.

Google zapewnia, że bezpieczeństwo naszych danych jest zagwarantowane. Serwer systemu nie będzie przechowywał naszego numeru. Funkcja Verified Calls będzie automatycznie włączana w systemie operacyjnym telefonu ale będziemy ją mogli samodzielnie wyłączyć. Funkcjonalność ,,Połączenie zweryfikowane" nie jest ogólnosystemową funkcją Androida lecz wchodzi w zakres aplikacji Telefon Google. Aplikacja ta jest fabrycznie preinstalowana w wielu telefonach z Androidem. Użytkownicy, których telefony nie posiadają tej aplikacji,  będą mogli ją wkrótce pobrać ze sklepu Google Play. 

 

Firmy zainteresowane korzystaniem ze zweryfikowanych połączeń ze swoimi klientami będą musiały zarejestrować się u jednego z obecnych partnerów Google. Zweryfikowane połączenia będą początkowo udostępniane w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Hiszpanii i Indiach. Google planuje rozszerzyć usługę na więcej krajów w późniejszym terminie. Sądząc po programie pilotażowym, który firma Google prowadziła przez ostatnie kilka miesięcy, funkcja "Połączenie zweryfikowane" zwiększy prawdopodobieństwo odebrania połączenia, ponieważ użytkownik telefonu będzie widział kto dzwoni i z jakiego powodu.

 

 

Autor: KaEn
Źródło: Google
Komentarze

xdd~ 2020-09-10 01:11

bardzo fajna funkcja i oby się rozpowszechniła jak najszybciej

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.