wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Aplikacja Google podpowie czy warto odebrać połączenie

Dodano: 29.06.2020

System weryfikacji połączenia opiera się na informacjach dostarczanych przez firmy przed nawiązaniem połączenia. Firma, która zamierza do nas zadzwonić najpierw nawiązuje połączenie z serwerem Google i przekazuje informacje o celu połączenia. Informacja ta jest następnie przekazywana do aplikacji Google zainstalowanej w naszym smartfonie. Dzięki temu wiemy, kto dzwoni, a co ważniejsze, dlaczego dzwoni.

Jest sprawą oczywistą, że każda firma chcąca korzystać z tego systemu będzie musiała zostać zweryfikowana przez Google. System taki może być skutecznym sposobem na odfiltrowanie spamerów i fałszywych połączeń od ważnych dla nas rozmów telefonicznych. Google zastrzega jednak, że nie wszystkie „niezweryfikowane” połączenia będą spamem. Wiadomo przecież, że nie wszystkie firmy zdecydują się na weryfikację i korzystanie z systemu.

Google zapewnia, że bezpieczeństwo naszych danych jest zagwarantowane. Serwer systemu nie będzie przechowywał naszego numeru. Funkcja Verified Calls będzie włączana w systemie operacyjnym telefonu automatycznie ale będziemy mogli ją wyłączyć. Nie wiadomo kiedy nowa funkcja pojawi się w Polsce, ponieważ właśnie rozpoczęła funkcjonowanie na rynku USA.

 

 

Autor: KaEn
Źródło: Google

Dodaj komentarz

500
Komentarze

Dana 2020-06-29 13:49

bardzo fajna funkcja i oby się rozpowszechniła jak najszybciej

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.