wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Chiński rynek smartfonów zaczyna ponownie rosnąć

Dodano: 13.05.2020

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2020 roku rynek smartfonów w Chinach znacznie się skurczył. Chińskie dostawy smartfonów spadły o 39,4 procent. Największy spadek nastąpił w lutym, kiedy rynek skurczył się o 56 procent. Na całym świecie w lutym i pierwszym kwartale 2020 roku odnotowano największe spadki dostaw smartfonów w historii rynku.

 

Na szczęście w kwietniu dostawy smartfonów w Chinach wzrosły 14,2 procent. Spowodowało to napływ optymizmu i przeświadczenie, że rynek smartfonów może szybko się odbić po zniesieniu ograniczeń związanych z epidemią. Pamiętajmy, że Chiny jako pierwsze epicentrum pandemii, były pierwszym krajem na świecie, który nałożył ograniczenia na ruch obywateli i działalność firm.

W Chinach w samym kwietniu dostawy smartfonów wyniosły 41,7 miliona urządzeń. Istnieją nadzieje, że opóźnione zakupy i powrót do normalnej działalności gospodarczej ożywi sprzedaż także w innych krajach. Jeszcze przed kryzysem koronawirusa producenci smartfonów borykali się z nasyceniem rynku. Po kilku latach ogromnego wzrostu na początku 2010 roku sprzedaż spowolniła w ostatnich latach. Było to spowodowane brakiem nowych rynków, wyższych cen i odczuwalnego braku innowacji. Powodowało to, że konsumenci dłużej używali jeden model telefonu.

 

Nadejście technologii 5G w 2020 roku miało ożywić rynek. Jednak rozwój epidemii osłabiły te oczekiwania. Liczby sprzedawanych obecnie smartfonów 5G w Chinach dają jednak pewną nadzieję. Ponad jedna trzecia (39,3%) urządzeń sprzedawanych w Chinach telefonów w kwietniu była kompatybilna z 5G.

 

 

Autor: KaEn
Źródło: www

Dodaj komentarz

500
Komentarze

Stanisław B 2020-05-13 13:22

Chiny jak zwykle dobrze sobie radzą ze wszystkim. Szybko pokonali koronawirusa i szybko wyjdą z recesji gospodarczej

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
bannerbanner
.

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów


Sprawdź
jaki będzie

twój następny telefon komórkowy


Wyszukiwarka
telefonów
promocyjnych

NFC płatności zbl.
Czytnik linii papilar.
USB typ C

Wyszukiwanie wg żądanych kryteriów

baner reklamowy-1 baner reklamowy-2
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.