banner
wstęga

Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

artykuł-zdjęcie

 

Oferta rodzinna T-Mobile na tle konkurencji

Dodano: 01.09.2016

 

 
Poleć nas na Facebooku
 

 

Na początku wakacji T-Mobile zaprezentował swoją pierwszą ofertę dedykowaną specjalnie dla rodziny występującą pod nazwą handlową ,,JUMP 3 lub więcej". Oferty rodzinne są już od kilku lat proponowane przez sieć Play a także od około roku przez Orange oraz Plusa. Są to oferty w których rodzina traktowana jest jako klient zbiorowy korzystający z co najmniej 3 kart sim na jednym koncie abonenckim. W ramach takich ofert klienci zawierają pakiet umów (tylko sim i/lub z telefonem) i mogą liczyć na spore rabaty. T-Mobile jako ostatni z operatorów ,,wielkiej czwórki" zdecydował się na stworzenie osobnej oferty rodzinnej. Zobaczmy zatem jak ta najnowsza propozycja T-Mobile prezentuje się na tle konkurencji.

 

Oferta rodzinna T-Mobile bez telefonu

Pierwsza podstawowa różnica w stosunku do ofert konkurencji to brak wspólnego pakietu internetowego. W T-Mobile każda karta sim otrzymuje swój odrębny niezależny limit transferu danych. Limit tem wynosi 5 GB. Ponadto po wykorzystaniu tego limitu każdy kolejny rozpoczęty 1 GB kosztuje 10 zł ( maksymalnie 3 pakiety). Po wykorzystaniu 3 pakietu dodatkowego 1 GB następuje blokada transmisji danych do końca cyklu rozliczeniowego. W ramach oferty rodzinnej możemy zakupić dowolną ilość kart SIM. Szczegóły oferty prezentuje niżej załączony rysunek.

Jak widać za kwotę abonamentu 74,97 zł za 3 katy SIM otrzymujemy całkiem sporo usług. Każda karta otrzymuje pełny no-limit w zakresie sms-ów i rozmów (na komórki i stacjonarne) + indywidualny pakiet internetowy. W porównaiu z konkurencją oferta T-Mobile wygląda chyba najlepiej jeśli planujemy zakup tylko 3 kart. W przypadku większej ilości kart atrakcyjniejszą może okazać sie propozycja Orange gdzie każda dodatkowa karta SIM (ponad 3 sztuki) kosztuje tylko 15zł.  Niżej załączony rysunek prezentuje ofertę rodzinną Orange, która jest trochę uboższa w zakresie oferowanych usług od propozycji T-Mobile, ponieważ nie obejmuje nielimitowanych rozmów do sieci stacjonarnych.

 

Oferta rodzinna T-Mobile z telefonem

W ramach oferty rodzinnej T-Mobile możemy zawrzeć tylko jedną umowę z telefonem czyli zakupić tylko jeden telefon komórkowy.  Limit ten związany jest z faktem sporego rabatu, udzielanego przez operatora, na abonament w umowie z telefonem. Rabat ten wynosi aż 35 zł/mies i jest liczony od ceny abonamentu w taryfie Comfort (69,99 zł/mies). Ceny startowe (promocyjne) za telefon są również takie same jak w taryfie Comfort. Przykładową ofertę rodzinną składającą się z jednego abonamentu z telefonem Sony Xperia M4 + 2 abonamenty ,,tylko-sim"  pokazuje niżej załączony rysunek. Jak widać oferta wygląda bardzo atrakcyjnie. Zsumowane koszty abonamentów wynoszą tylko 84,97 zł a cena startowa telefonu to 49 zł.

 

Podsumowanie

Oferta rodzinna w T-Mobile to Pakiet Umów, w których abonent otrzymuje rabat 25 zł w ofercie bez urządzenia i/lub rabat 35 zł w ofercie z telefonem. Rabat uwzględniany jest  w abonamencie każdej umowy objętej tym pakietem. Oferta, na tle konkurencji, prezentuje się bardzo atrakcyjnie zwłaszcza w przypadku 3 kart SIM + telefon. Dodatkowym plusem jest brak ograniczenia w zakresie ilości kart sim (tylko-sim) wchodzących w skład oferty rodzinnej. W przypadku oferty składającej się z samych 3 kart SIM oferta T-Mobile jest nawet korzystniejsza od odpowiadającej jej w sieci Play oferty Formuła Rodzinna M, której szczegóły pokazuje niżej załączony rysunek.

Do mankamentów oferty rodzinnej T-Mobile można zaliczyć brak wspólnego pakietu internetowego dla wszystkich kart SIM. Po przekroczeniu przez poszczególną kartę SIM transferu 5 GB danych nie działa bezpłatny lejek. Ponadto w ramach oferty rodzinnej możemy zakupić tylko jeden telefon.

Dla lepszego zobrazowania całości rynku ofert rodzinnych w Polsce prezentujemy jeszcze podobną do poprzednich (zakresem oferowanych usług) propozycję sieci Plus.

Z przedstawionego zestawienia ofert rodzinnych czterech największych sieci komórkowych w Polsce wniosek jest raczej oczywisty. W analizowanym zakresie usług (pełny no-limit na rozmowy i sms/mms-y) przy założeniu, że jedna karta SIM nie zużyje więcej internetu niż 5 GB miesięcznie, można śmiało stwierdzić, że oferta T-Mobile jest najlepsza zarówno w zakresie zestawu 3 abonamentów ,,tylko sim" jak i zestawu 3 abonamentów z jednym telefonem.

 

Krzysztof Nieścioruk

 

Autor: j.w.
Źródło: www
Komentarze

#dd 2016-08-19 14:08

fajne porównanie wszystkich ofert rodzinnych. Takie zestawienia pomagają w wyborze oferty i ułatwiają zalezienie różnić w ofertach operatorów.


Kamil L 2016-08-19 14:12

W ostatnim czasie coraz trudniej czyta się oferty operatorów. Chyba celowo cenniki i regulaminy promocji są coraz bardziej zagmatwane aby klient nie był w stanie łatwo porównywać oferty.


Olka95 2016-09-05 19:18

fajne porównanie ale oferty słabe :) Bo dla przykładu w premium mobile dal 3 osób za nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich + po 5 GB internetu na głowę miesięcznie wychodzi kwota niecałych 60 zł. Więc.. tak.. nie trzeba mieć oferty nazwanej prorodzinnie by mieć ofertę korzystną dla rodziny. premium mobile wygrywa ;]

Strona:1 z 1
Zobacz więcej nowości
bannerbanner
.
baner reklamowy-5

Wyszukiwarka
okazji

Znajdź najlepsze ceny popularnych telefonów

baner reklamowy-4
Ta strona używa cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

.