Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

UKE pracuje nad nowelizacją ustawy Prawo Telekomunikacyjne

Dodano: 25.07.2017

Trwają prace nad zmianami w ustawie Prawo Telekomunikacyjne. Główny kierunek zmian to uproszczenie procedur, zwiększenie dostępu do usług telekomunikacyjnych i ułatwienie rozstrzygania sporów abonentów z operatorami.

Przede wszystkim chodzi o uproszczenie procedury zakładania i uruchamiania nowych punktów dostępowych do Internetu przez jednostki samorządu terytorialnego. Jednostki te nie będą zobowiązane do każdorazowego uzyskiwania zgody, a jedynie do informowania Prezesa UKE o uruchomieniu nowego hot-spotu. Prędkość publicznych punktów dostępowych ma zwiększyć się z obecnego 1 Mbit/s do minimum 30 Mbit/s.

Istotną zmianą jest również gruntowna reforma w systemie rozstrzygania sporów między konsumentem a operatorem. Nowelizacja przepisów zlikwiduje Stały Polubowny Sąd Konsumencki przy Prezesie UKE i zastąpi go procedurą ADR – pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich.

 

 

Autor: KaEn
Źródło: UKE
Komentarze

Kaz 2017-07-25 12:19

Można by jeszcze popracować nad bezpieczeństwem publicznych hot-spotów. Zapisy w tym względzie powinny znaleźć się w ustawie.


adam 2017-07-25 12:21

30 Mbit/s na publicznym hot-spocie? To więcej niż teraz dają operatorzy komórkowi na ich niby sieci LTE

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
baner reklamowy-1 baner reklamowy-2