Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

Połączenia w roamingu a połączenia międzynarodowe

Dodano: 18.07.2017

Na stronie T-Mobile pojawił się ciekawy film wyjaśniający zasady korzystania z roamingu w UE. Film doskonale tłumaczy różnice pomiędzy połączeniami w roamingu a połączeniami międzynarodowymi. Polecamy ponieważ zaprezentowane tu informacje mają charakter uniwersalny i określają zasadę ,,Roam like at home", która została wdrożona przez wszystkich operatorów ,,wielkiej czwórki".

 

 

Z roamingu korzystamy, gdy jesteśmy za granicą. Gdy będąc na terenie UE (poza Polską) dzwonimy lub wysyłamy sms/mms-y do dowolnego państwa Unii nie ponosimy dodatkowych opłat. Na przykład jeśli w kraju mamy wykupioną usługę nielimitowane rozmowy (w abonamencie lub w prepaid) to w roamingu w UE także mamy rozmowy bez limitu. Dodatkowo będąc na terenie UE połączenia przychodzące i sms/mmsy-y odbieramy bezpłatnie. Jeśli chodzi o transmisje danych to obowiązuje zasada, że część pakietu, który mamy do dyspozycji w Polsce możemy wykorzystać w UE bez dodatkowych opłat.

 

Połączenia wykonywane z Polski za granicę, zarówno do państw UE oraz spoza UE, to połączenia międzynarodowe, które są już znacznie droższe. W tym przypadku nie obowiązują unijne zasady ,,Roam like at home".

 

Z powyższych informacji wynika, że abonenci stref przygranicznych będą teraz uprzywilejowani. Zamiast realizować drogie połączenia międzynarodowe wystarczy, że zalogują się do sieci komórkowej sąsiedniego państwa UE i zaczną korzystać z roamingu.

 

 

Autor: KaEn
Źródło: strona T-Mobile
Komentarze

ken 2017-07-18 13:33

ciekawe kiedy operatorzy obniżą połączenia międzynarodowe. Teraz jest dziwna sytuacja, że połączenia te są kilkukrotnie droższe od tych realizowanych w roamingu.


izi do ken 2017-07-18 13:33

ja bym nie liczył na taki gest operatorów

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
baner reklamowy-1 baner reklamowy-2