Sonda
SONDA : Która sieć ma najlepszą ofertę ,,tylko sim,,
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Nju mobile
Heyah
Red Bull Mobile

T-Mobile dostosowuje opłaty roamingowe do wymagań UE

Dodano: 07.06.2017

Niedawno pisaliśmy, że operatorzy (oprócz Orange) nie chcą rezygnować z opłat roamingowych zgodnie z zasadą ,,roam like at home", która ma obowiązywać w UE już od 15 czerwca br. Wydawało się raczej pewnym, że operatorzy wcześniej czy później, będą jednak musieli dopasować się do tych wymagań.

Zdając chyba sobie sprawę z problemów jakie mogą wyniknąć z niedostosowania się do rozporządzenia Komisji Europejskiej operator T-Mobile zaprezentował nowe zasady korzystania z roamingu. Mają być one w pełni zgodne z zasadą  ,,roam like at home". 

 

Wszyscy klienci T-Mobile (abonamentowi i prepaid) korzystający z nielimitowanych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów będą mogli z nich korzystać w całej Unii Europejskiej. Dotyczy to również w ograniczonym zakresie pakietów danych w roamingu w UE. Obowiązuje tu zasada, że im wyższy abonament czy pakiet usług prepaid zawierający pakiet danych, tym większy jest pakiet danych, z którego można skorzystać w roamingu bez dopłaty.

Pamiętajmy jednak, że T-Mobile zgodnie z zasadami ,,fair use polisy" moze dodatkowo nałożyć na nieuczciwych klientów opłatę roamingową w wysokości nie większej niż maksymalne stawki hurtowe w roamingu tj. obecnie będą to takie wartości jak: 0,032 euro za minutę rozmowy, 0,01 euro za SMS i 7,7 euro za 1 GB.

Przykłady

W popularnych ofertach Supernet, otrzymamy w opcji T1 za 29,95 złotych oprócz nielimitowanych rozmów dodatkowo możliwość wykorzystania 1,55 GB danych ze swojego krajowego pakietu w roamingu w UE. W ofercie T3 za 79,95 złotych otrzymamy nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 4,1 GB danych do wykorzystania miesięcznie w roamingu w UE w ramach abonamentu opłacanego w kraju.

W ofertach T-Mobile na kartę, Heyah czy tuBiedronka krajowe pakiety minut, SMS-ów i MMS-ów oraz pakiety danych, będą dostępne również w roamingu w UE. Na przykład w ofercie T-Mobile na kartę z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz pakietem 10 GB w kraju, w roamingu w UE otrzymamy nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 1,25 GB danych w ramach pakietu opłaconego w kraju.

 

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: blog T-Mobile
Komentarze

kris 2017-06-07 14:54

no to też czekamy teraz na Play kiedy zrezygnuje z opłat roamingowych. Prawdę mówiąc muszą to zrobić przed 15 czerwca jeśli chcą uniknąć kary od UKE.


ania22 2017-06-07 14:54

Plus też się jakoś nie śpieszy ze zmianą decyzji

Strona:1 z 1
Zobacz więcej wiadomości
baner reklamowy-1 baner reklamowy-2